یکشنبه, آذر 6, 1401
15.3 C
Rasht
خانهبازارگردیشرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت...

شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان جایگاه نخست تا سوم بورس را به دست آوردند

بررسی ارزش هفتگی فروش شرکت ها در بازار فیزیکی بورس کالا نشان می دهد شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان جایگاه نخست تا سوم را از آن خود کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بورس کالای ایران گزارش ارزش ریالی فروش شرکت ها را در بازار فیزیکی بورس کالا (بخش داخلی) در هفته گذشته (هفته سوم اسفند) اعلام کرد، که براساس رتبه بندی به عمل آمده، فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله 103 هزار و 800 تن تختال SM، ورق رنگی، گالوانیزه و قلع اندود به ارزش بیش از یک هزار و 837.1 میلیارد تومان، جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.

در این راستا رتبه های بعدی فروش شرکت ها را به شرح زیر است:

ملی صنایع مس ایران در جایگاه دوم شرکت‌های برتر فروش ایستاد و حجم فروش آن به 5 هزار و 266 تن مس کاتد، سولفور مولیبدن و کنسانتره فلزات گران بها به ارزش بیش از یک هزار و 356.1 میلیارد تومان رسید.

پالایش نفت اصفهان با ثبت معامله 131 هزار و 25 تن وکیوم باتوم، لوب کات سبک و گوگرد گرانوله به ارزش یک هزار و 150.4 میلیارد تومان، در جایگاه سوم قرار گرفت.

فولاد هرمزگان نیز با فروش 60 هزار تنی تختال C به ارزش بالغ بر 966 میلیارد تومان مقام چهارم را بدست آورد.

ذوب آهن اصفهان با ثبت معامله 46 هزار و 141 تن سبد میلگرد و تیر آهن و همینطور بنزن به ارزش بیش از 671.4 میلیارد تومان در جایگاه پنجم ایستاد.

مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با ثبت معامله 7 هزار تن شمش هزار پوندی آلومینیوم به ارزش 625.2 میلیارد تومان هم جایگاه ششم را از آن خود کرد.

پالایش نفت بندرعباس با فروش 50 هزار تن وکیوم باتوم و لوب کات سنگین به ارزش 577.5 میلیارد تومان در رتبه هفتم ایستاد.

فولاد خوزستان با فروش 35 هزار تن تختال C و شمش بلوم به ارزش بیش از 544.1 میلیارد تومان در جایگاه هشتم قرار گرفت.

جهان فولاد سیرجان با ثبت معامله 34 هزار تن شمش بلوم و سبد میلگرد مخلوط به ارزش 488.3 میلیارد تومان جایگاه نهم را از آن خود کرد.

جایگاه دهم جدول ارزش فروش شرکت ها هم به شرکت پتروشیمی تندگویان با دادوستد 13 هزار و 464 تن انواه پلی اتیلن و نخ پلی استر در گریدهای مختلف به ارزش بیش از 443.5 میلیارد تومان اختصاص یافت.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر