یکشنبه, آذر 6, 1401
15.3 C
Rasht
خانهبازارگردیافت قیمت نفت با اوج‌گیری کرونا در چین

افت قیمت نفت با اوج‌گیری کرونا در چین

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۸ سنت معادل ۱.۱ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گزارش کافه کارآفرینی به نقل از رویترز، در حالی که روسیه و اوکراین تلاش دارند به توافقی بر سر آتش بس دست یابند و نگرانی ها از کاهش تقاضا در چین به دلیل قرنطینه در شانگهای بازارهای انرژی را تحت تاثیر قرار داده است، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و 18 سنت معادل 1.1 درصد کاهش به 111 دلار و 30 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با یک دلار و 9 سنت معادل یک درصد کاهش به 104 دلار و 87 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه حدود 7 درصد کاهش داشت.

مذاکره کنندگان اوکراین و روسیه قرار است روز دوشنبه به منظور از سرگیری گفت وگوهای آتش بس برای اولین بار طی بیش از 2 هفته اخیر در استانبول دیدار کنند. تحریم های وضع شده علیه روسیه پس از آغاز درگیری ها در اوکراین موجب شده تا عرضه نفت محدود شود و قیمت ها در اوایل ماه جاری به بالاترین رقم 14 سال گذشته برسد.

هیرویوکی کیکوکاوا تحلیلگر موسسه نیسان در این باره گفت: «قیمت نفت بار دیگر و همزمان با آغاز گفت وگوهای صلح تحت فشار قرار گرفته است، زیرا این مذاکرات می تواند منجر به کاهش تحریم ها علیه روسیه شود».

وی افزود: «برقراری موفق آتش بس همچنین چشم انداز احیای برجام را تقویت خواهد کرد».

اما در بخش تقاضا، برقراری قرنطینه 9 روزه در شانگهای چین موجب شده تا تقاضا برای مصرف از سوی بزرگترین وارد کننده نفت جهان کاهش یابد. این قطب مالی چین حدود 4 درصد مصرف انرژی این کشور را در اختیار دارد.

تسویوشی اونو تحلیلگر بازار نفت گفت، نگرانی از اینکه چین ممکن است محدودیت های بیشتری در سایر مناطق اعمال کند موجب افزایش فشار برای فروش نفت توسط سرمایه گذاران شده است.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر