یکشنبه, آذر 6, 1401
15.3 C
Rasht
خانهرسانهکلیپ هاطبیعت را دوست بداریم.

طبیعت را دوست بداریم.

در روز طبیعت بیشتر از همیشه با طبیعت مهربان باشیم و با تمام وجود طبیعت را دوست بداریم.

در آستانه روز طبیعت بسیاری از افراد به دل طبیعت می‌زنند تا این روز را در کنار خانواده به بهترین شکل سپری کنند. اما عده ای در همین روز از نظافت و زیبایی طبیعت غافل می‌شوند.

بیایید با طبیعت، با این میزبان دست و دلباز مهربان تر رفتار کنیم و از روشن کردن آتش، ریختن زباله در طبیعت، شکستن شاخه درختان و از بین بردن زیبایی‌های طبیعت پرهیز کنیم. اگر گردشگران و شهروندان مواظب طبیعت باشند و از آسیب زدن به آن بپرهیزند، روز طبیعت برایشان بهتر و خاطره انگیزتر از همیشه جاودانه خواهد شد. مراقب اجزای مختلف طبیعت باشیم چرا که این روز فرصت خوبی است تا علاقه خود را به فضای سبز و زیبایی‌های طبیعت دوچندان کنیم.

شاید بارها این جمله را شنیده باشیم که «در طبیعت جز رد پا چیزی جا نگذار!» این دارای مفهومی عمیق است. در ابتدا شاید برداشت کنیم که زباله را نباید در طبیعت رها کرد اما برداشتی عمیق‌تر نیز می‌توان داشت مبنی بر اینکه موجودات دیگر را چه حیوانات و چه نباتات به حال خود رها کنیم و میهمان خوبی برای محیط زیست آن‌ها باشیم.

از بین بردن پوشش گیاهی، شکار موجودات، قطع درختان زنده و کارهای این چنینی را می‌توان برشمرد که ردپایی زشت را به جا خواهد گذاشت. احترام به موجودات (ساکنان) جنگل و دریا و کویر و کوهستان و در کل طبیعت، وظیفه یک مسافر است که علاوه بر شهرگردی در سفرهایش اهل طبیعت نیز هست. با طبیعت مهربان باشیم همانگونه که او با ما مهربان است و سخاوت‌مندانه بساط لذت و آرامش را برای ما فراهم می‌کند.

اگر می‌خواهید از گردش در روز سیزده بدر یا سفر در این روزهای بهاری لذت ببرید و به محیط‌ زیست هم صدمه نزنید در روز طبیعت از ریختن زباله و سبزه عید نوروز در طبیعت خودداری کنید و با طبیعت مهربان باشید.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر