چهارشنبه, مهر 5, 1402
19.8 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهاولین نشست نیمه دوم سال 99 هم اندیشی شورای سیاست گذاری کافه...

اولین نشست نیمه دوم سال 99 هم اندیشی شورای سیاست گذاری کافه کارآفرینی استان گیلان

جناب آقای دکتر رحیمی؛ دبیر شورای کانون‌های کارآفرینی کشور در ابتدای جلسه گزارشی از اولین مصوبات دبیرخانه شورای کانون های کارافرینی ارائه دادند که این مصوبات به قرار ذیل است:

  • مقرر گردید میزان سود تسهیلاتی که توسط شرکت‌های تولیدی در سنوات گذشته اخذ شده است, دقیقاً بر اساس همان قرارداد اولیه اخذ تسهیلات محاسبه شود.
  • مقرر گردید در صورت مطالبه شرکت‌های تولیدی برای دریافت تسهیلات با هر عنوان, در ابتدا یک نقطه سربه سر تولید برای آن شرکت تولیدی تعریف شود و شروع زمان بازپرداخت اصل پول تسهیلات بعد از رسیدن به نقطه سربه سر باشد. در دوره تنفس (زمان دریافت وام تا رسیدن به نقطه سر به سر تولید) تنها می‌بایست اقساط سود بانکی تسهیلات را پرداخت کند.
  • مقرر شد میزان پاداش هیئت مدیره و مدیران بانکی تمامی بانک‌ها بر اساس تعداد شغل‌های ایجاد شده در طرح‌هایی که تسهیلات دریافت کردند, محاسبه و پرداخت شود.
  • در خصوص بحث گردشگری, جناب آقای احمد طاهری؛ مدیرعامل مجموعه هپی لند توضیحاتی در خصوص بسترهای آماده‌ای که در استان گیلان برای این صنعت مهیاست، ارائه دادند. مقرر شد بخش خصوصی در این مورد تقویت شود. جهت این منظور و صحبت در خصوص شرایط برون رفت از این بحران‌ها حول صنعت گردشگری قرار شد دو نشست در محل کافه کارآفرینی هپی لند با محوریت گردشگری برگزار گردد. نشست اول با حضور فعالان صنعت گردشگری و اساتید دانشگاه – نشست دوم با حضور دستگاه‌های مرتبط.
  • طبق گفته‌های جناب آقای دکتر نصرتی قرار شد شرایط ارائه تسهیلات به مجموعه‌های گردشگری هم که در سال جدید سهل‌تر شده است، بررسی شود.
  • مقرر گردید در حد امکان هر 15 روز یکبار جلسه کافه کارآفرینی برگزار شود.
  • با توجه به اینکه استان گیلان به عنوان دبیرخانه شورای کانون های کارآفرینی کشور انتخاب شده, کافه کارآفرینی هپی لند همکاری کاملی با این دبیرخانه خواهد داشت تا بتوان در این بستر به کمک نهادهای مرتبط فعالیت‌های مفیدی را آغاز کرد.
  • مقرر گردید دو نفر نیروی مرتبط با عرصه مدیریت اجرایی و کارآفرینی برای هدایت کافه کارآفرینی و دبیرخانه شورای کانون‌های کارآفرینی جذب شوند و در محل کافه کتاب مجتمع گردشگری ماهسو فعالیت خود را آغاز کنند.
  • مقرر شد جناب آقای طاهری با همراهی اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی تاییدیه مربوط به آئین نامه حمایت از کارآفرینان پیشرو را از طریق رئیس دفتر ریاست محترم جمهوری اخذ کنند.
  • مقرر شود بانک اطلاعاتی مربوط به کارآفرینان فعال استان گیلان توسط کافه کارآفرینی با همکاری کانون و اداره کل تعاون کار و رفاه احتماعی تهیه شود.

 

حاضرین جلسه :  جناب آقای دکتر نصرتی؛ مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

جناب آقای جواد دلجوی شهیر؛ رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

جناب آقای فریبرز صبوری؛ مدیرعامل شرکت مهرآوران شمال

جناب آقای امیر نیکوصالح؛ مدیرعامل شرکت اندیش بنیان فناور ورنا

جناب آقای دکتر افشین رحیمی؛ مدیر عامل شرکت نیوساد

جناب آقای مهندس احمد طاهری؛ مدیرعامل مجموعه کارخانجات هپی لند

سرکارخانم مهندس کچلکی؛ دبیر کافه کارآفرینی هپی لند

جناب آقای بابایی؛ مدیر روابط عمومی و تبلیغات هپی لند

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر