چهارشنبه, آذر 9, 1401
13.8 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهنشست صمیمانه اعضای کافه کارآفرینی با حضور "جناب آقای دکتر منصوری "...

نشست صمیمانه اعضای کافه کارآفرینی با حضور “جناب آقای دکتر منصوری ” و “جناب آقای دکتر سرهنگی” مورخ 97/11/25

نشست صمیمانه اعضای کافه کارآفرینی با حضور افتخاری ” دکتر منصوری، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ” و “جناب آقای دکتر سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی”

در این نشست صمیمانه، اعضای کافه کارآفرینی هپی لند در دو بخش کلی معضلات حوزه کارآفرینی را مطرح کردند. در بخش اول وضعیت موجود نظام حکومتی در صنعت و کشاورزی و بسترهای آماده و نهادسازی‌ها مورد بررسی قرار گرفت. در بخش دوم در قالب چند مورد کلی، پیشنهادها و راهکارهای سیاستی را ارائه کردند:

بخش اول: ابتدا در این نشست، پس از بیان عمده رویدادهای سه ماهه اخیر کافه کارآفرینی هپی لند , نگاهی گذرا بر فضای کلی اقتصاد کشور و به طور اختصاصی استان گیلان داشتند. همچنین مشکلات فضای کسب و کار در ایران و نهادسازی و بسترسازی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این حوزه ایجاد کرده است را یادآور شدند.
بخش دوم: راهکارها و پیشنهادهای سیاستی اعضای کافه کارآفرینی استان گیلان در خصوص توانمندسازی و اعتباربخشی به کارآفرینان نظیر:

  • تکمیل زنجیره جشنواره کارآفرینان برتر کشوری و استانی
  • سرمایه گذاری روی و اعطای اعتبارات و معافیت های بیمه ای یا مالیاتی در ازاء طرح های توسعه ای اشتغال
  • ایجاد مکانیزم‌های اعتباربخشی کارآفرینان  و اصلاح ماده 71 برنامه ششم  مطابق 80 برنامه پنجم توسعه
  • همسان سازی اعتبار سنجی تسهیلات کارآفرینان در طرح کارا با  سامانه بهین یاب صمت

جناب آقای دکتر منصوری استقبال بسیار خوبی از نهاد کافه کارآفرینی  هپی لند داشتند و تاکید کردن که این نهاد با ادامه فعالیت خود می‌تواند کمک بسزایی در امر کارآفرینی استان داشته باشد. ایشان نهاد کافه کارآفرینی  هپی لند را در امر اصلاح سیاستگذاری‌ها موثر و توانا دانستند. همچنین اذعان داشتند که بهتر است به جای صرف انرژی در یکپارچه سازی و اصلاح ساختار و شالوده اکوسیستم کارآفرینی در دولت، به فکر اصلاحات تدریجی و گام به گام باشیم. درواقع از قاعده صنعت و کارآفرینی به زاویه برسیم. مثل رشد کشور بنگلادش در صنعت پوشاک.

ایشان تاکید کردند در ایران می‌بایست افکار نهادها و تشکل‌ها به سمت تولید ثروت حرکت کند تا به سمت چگونگی خرج ثروت ملی. آقای دکتر منصوری در خصوص فعالیت‌های مبتنی بر قرارداد و پیمانکاری اشتغال توسط کارآفرینان در روستاها تاکید کردند: طرح کنترکت فارمینگ و ساختار آن به جز کشاورزی در صنعت هم قابل اجرا و تعمیم است و از تمامی طرح‌های کارآفرینان برتر در این زمینه حمایت خواهند کرد.

همچنین آقای دکتر منصوری فرمودند در راستای توانمندسازی و تقویت صادرات کارآفرینان، از حضور آن‌ها در نمایشگاه‎های بین المللی و احداث دفاتر فروش در خارج از کشور حمایت خواهند کرد. ایشان همچنین پیگیری اصلاح ماده 71 برنامه ششم را در دست اقدام داشته و تاکید کردند که در مجموعه وزارت کار در حال تلاش و پیگیری هستند.

سایر حاضرین این نشست:

_ برخی کارآفرینان برتر استان
_ اساتید برجسته دانشگاه گیلان
_ رئیس سازمان فنی و حرفه ای
_ رئیس پارک علم و فناوری استان
_ رئیس شرکت شهرک های صنعتی
_ رئیس انجمن مدیران صنایع
_ کارگزار طرح تکاپو در گیلان
_ رئیس انجمن سرمایه گذاران منطقه آزاد
_ دفاتر مشاوره کارآفرینی اداره کل تعاون و کار
_ اعضای کانون کارآفرینی استان و تشکل های مرتبط
_ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر