سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللشهرهای پیشتاز نوآوری در سال ۲۰۲۲

شهرهای پیشتاز نوآوری در سال ۲۰۲۲

طبق گزارش جدید مجمع جهانی اقتصاد، با وجود چالش‌های جهانی فعلی، شهرهای دارای بیشترین مراکز نوآوری و افراد با استعداد، از موقعیت بهتری برای موفقیت‌‌های آینده برخوردارند. بر اساس آخرین گزارش شرکت املاک‌JLL، همان‌طور که شرکت‌ها به‌دنبال دسترسی به مراکز استعداد هستند تا ارزشمندترین سرمایه خود را بر مبنای آن قرار دهند، مکان‌‌هایی که از بهترین نوآوری‌‌ها و استعدادها برخوردارند، از نظر فعالیت‌های اقتصادی از دیگران عملکرد بهتری داشته و جریانی از سرمایه املاک و مستغلات را ایجاد می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سانفرانسیسکو، لندن و پکن سلطه خود را در اقتصاد نوآوری حفظ می‌کنند. ایالات متحده با در اختیار داشتن نزدیک به 50 درصد از بازارهای برتر، در صدر رتبه‌‌بندی سال 2022 قرار دارد. یافته‌ها نشان می‌دهد سن‌خوزه همچنان یک مرکز اصلی نوآوری است و بوستون و نیویورک به‌دلیل مجاورت با دانشگاه‌های معتبر به جذب سرمایه، شرکت‌ها و استعدادها ادامه می‌دهند. اروپا از نظر استعداد با در اختیار داشتن 7 شهر از 15 شهر برتر، در این زمینه پیشتاز است، در حالی که لندن و پاریس به عنوان دو بازیگر اصلی در رده‌بندی 2022 شاخص هستند. در آسیا، سنگاپور کلید سرمایه‌‌گذاری مستقیم خارجی است.

کارول هاجسون، مدیر تحقیقات جهانی JLL می‌گوید: با وجود انواع چالش‌های جدید و افرادی که مشتاق بازگشت به ادارات، سفر و معاشرت در سال جاری هستند، شهرهای بزرگ و دارای استعداد مانند سانفرانسیسکو، توکیو و لندن این مزیت را خواهند داشت که راه را برای بهبود و جذب استعداد‌های بیشتر هموارتر کنند. این شهرها همچنین نشانه‌هایی از خوش‌‌بینی را برای بازار کار نشان می‌دهند. زیرا پس از همه‌‌گیری این شهرها هدف جدیدی را به عنوان مرکزی برای نوآوری و همکاری تحقق می‌‌بخشند.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر