پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهپرداخت ما به التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان

پرداخت ما به التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان

علی‌اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی، بیان کرده که با افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران موافقت شده و قرار است از ماه آینده 57 درصد به دریافتی این گروه‌ها اضافه شود. ضمن اینکه تفاوت مستمری فروردین و اردیبهشت هم با پرداختی ماه آینده به حساب مشتریان واریز خواهد شد.

به گزارش کاماپرس، به گفته بیات، علاوه بر افزایش 57.4 درصدی حداقل بگیران و سایر سطوح، 38 درصد به علاوه 515 هزار تومان به مستمری بازنشستگان اضافه خواهد شد. طبق اطلاع رسانی مقامات مسئول سازمان تامین اجتماعی، افزایش دریافتی مستمری بگیران این مجموعه از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود.

قبلاً مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از نزدیک بودن بسته شدن پرونده افزایش دریافتی مستمری بگیران خبر داده بود. اکنون هم که اخبار مربوط به این رشد دریافتی‌ها منتشر شده است و ماه آینده این وعده عملی خواهد شد.

نگرانی برخی کارشناسان از افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد با اتکا به مواد 111 و 96 قانون تامین اجتماعی، میزان مستمری بازنشستگان خود را بالا ببرد. ماده 111 قانون تامین اجتماعی به صراحت تاکید دارد که حداقل دریافتی مستمری بگیران این مجموعه نباید از کف دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر باشد. ماده 96 همین قانون هم به سازمان تامین اجتماعی این اختیار را داده تا مستمری افراد غیرحداقلی بگیر را متناسب با هزینه‌های روزمره زندگی تعدیل کرده و افزایش دهد.

با این حال برخی کارشناسان درباره افزایش دریافتی‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند. البته عمده نگرانی کارشناسان درباره افزایش مستمری بازنشستگان نیست، بلکه بیشتر این دلواپسی‌ها مربوط به حقوق بگیران دیگر سطوح است. چون این انتظار وجود داشت میزان مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران دیگر سطوح تابعی از افزایش پلکانی باشد. اما در عمل نه سازمان تامین اجتماعی و نه مجلس زیر بار این مقدار افزایش حقوق نرفته و نخواهند رفت.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر