پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهتغییر در دامنه نوسان بورس و فرابورس

تغییر در دامنه نوسان بورس و فرابورس

آخرین خبر/ مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: براساس تصمیمات جدید، به دامنه نوسان بازار اول بورس تهران و نیز فرابورس، یک درصد به صورت متقارن اضافه می‌شود. بنابراین معاملات این بازار از هفته آینده با دامنه نوسان ۶ درصد انجام می‌گیرد.

«سیدمهدی پارچینی » به مصوبات هیات مدیره سازمان بورس در زمینه تغییر دامنه نوسان اشاره کرد و افزود: تغییر دامنه نوسان در هیات مدیره سازمان بررسی و تصمیمات نهایی آن به مسوولان بازار سرمایه ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: قرار است تا به دامنه نوسان بازار اول بورس و نیز فرابورس یک درصد به صورت متقارن اضافه شود و معاملات این بازار با دامنه نوسان ۶ درصد انجام می‌گیرد. اما بازار دوم با دامنه نوسان پنج درصد معامله خواهد شد.

به گفته پارچینی، این تصمیم از روز دوشنبه هفته آینده به مرحله اجرا می‌رسد.
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دامنه نوسان ۶ درصد تا پایان فصل بهار است یا نه خاطرنشان کرد: بعد از بررسی‌های انجام شده درخصوص شرایط جدید، تصمیم گیری‌ها برای تغییر دوباره دامنه نوسان اتخاذ می‌شود.

وی گفت: زمان تغییر دوباره دامنه نوسان مشخص نیست و ممکن است این اقدام دوباره برای سه ماه یا ۶ ماه آینده اجرایی شود. تغییر دوباره دامنه نوسان در برنامه هیات مدیره سازمان بورس قرار دارد.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر