شنبه, خرداد 13, 1402
26.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهسرمایه‌گذاران رغبتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ندارند

سرمایه‌گذاران رغبتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ندارند

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به حذف برخی مشوقات در مناطق آزاد گفت: به همین دلیل سرمایه‌گذاران دیگر رغبتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد کشور ندارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سعید محمد در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: قاچاق کالا یکی از موضوعاتی است که باید به صورت حرفه‌ای به آن نگاه کنیم. یعنی اینکه جوانب آن با تمامی الزامات سنجیده شود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما در مناطق آزاد فراهم کردن زیرساخت‌های تولید و سرمایه‌گذاری است، افزود: نباید به این وظایف خدشه‌ای وارد شود. گرچه برخی برخوردهای احساسی با موضوعات کاری مناطق آزاد انجام شده که باعث ایجاد خلل در کار می‌شود.

مشاور رئیس جمهوری تاکید کرد: در مناطق آزاد چند مشوق اصلی است که یعنی از آن‌ها معافیت بیست ساله مالیاتی بود که متاسفانه با حذف این مشوق‌ها دیگر سرمایه‌گذاران رغبتی به سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ندارد.

محمد با تاکید بر اینکه باید مراقبت بکنیم قاچاق کالا و ارز در کشور صورت نگیرد، اضافه کرد: تفاهمنامه‌ای که امروز امضا شد از بروز بسیاری از آسیب‌ها در مناطق آزاد کشور جلوگیری خواهد کرد و آثار و برکات آن مشمول حال مردم خواهد شد.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر