شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهاحیای اعتماد از دست رفته بورس

احیای اعتماد از دست رفته بورس

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: مدیریت جدید سازمان بورس باید رویکرد حمایتی نسبت به بازار سرمایه را به‌گونه‌ای مدیریت کند تا اعتماد آسیب دیده مردم به این بازار احیا شود.

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: بازار سرمایه نقش مهمی در اقتصاد و تولید داخلی هر کشوری بر عهده دارد. در ایران نیز این بازار طی سال‌های اخیر و با ورود جمع کثیری از مردم، به جایگاه مهمی رسیده و در معادلات سیاسی کلان جمهوری اسلامی تأثیرگذار است.

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: دولت قبلی با سوء استفاده از اعتماد مردم به این بازار نتوانست از ظرفیت ایجاد شده به خوبی استفاده کند و اقتصاد کشور را سر و سامان دهد. چرا که آن دولت، بازار بورس را به عنوان منبعی برای تأمین کسری بودجه در نظر می‌گرفت.

قادری در ادامه تصریح کرد: با تغییر دولت، رویکرد مسئولان جدید به این بازار نیز دچار تغییر شده و اقدامات ارزنده‌ای در جهت حمایت از سهامداران خرد صورت گرفت.

این نماینده مجلس در ادامه یادآور شد: پیگیری مربوط به اصلاحات موثر بر بازار سرمایه در لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، یکی از این اقدامات مثبت است که می تواند جایگاه بورس را در سال جدید ارتقا دهد و موجب دلگرمی مردم جهت سرمایه گذاری در این بازار پر ریسک شود.

وی همچنین عنوان کرد: مدیریت جدید می‌بایست این رویکرد حمایتی نسبت به بازار سرمایه را به دور از جنجال‌های رسانه‌ای ادامه دهد تا اعتماد آسیب دیده مردم به این بازار احیا شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر