پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهاستفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام

استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء ظرفیت اشتغال آفرینی خوبی در کشور دارد، گفت: دولت باید با استفاده از این ظرفیت، کارنامه موفقیت خود را درخشان‌تر کند.

 

احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بخصوص در مناطق محروم گفت: این قرارگاه یک ظرفیت بسیار خوبی در کشور است که از بدو تأسیس همواره در بخش‌های مختلف عمرانی، زیرساخت‌ها، پروژه‌های اقتصادی، ملی و بین المللی به دولت‌های مختلف کمک کرده است.

وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حوزه‌های مختلف مثل انرژی و ساخت پالایشگاه‌ها، در حوزه انتقال آب و برق و …هم کارنامه درخشانی دارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام در سراسر کشور، گفت: دولت برای اتمام این پروژه‌ها به مبلغ زیادی بودجه نیاز دارد. از طرف دیگر، انجام این پروژه‌ها یک اراده پولادین می‌خواهد که بعضاً این موضوع در دولت‌ها مورد غفلت واقع می‌شود.

مرادی اضافه کرد: دولت بالاجبار باید به دنبال بخش خصوصی باشد تا این پروژه‌ها را به سرانجام برساند. همچنین دولت می‌تواند از ظرفیت‌هایی مثل قرارگاه خاتم الانبیا برای اتمام این پروژه‌ها استفاده کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در پروژه‌های شهرداری‌ها، در حوزه راه سازی، سد سازی، پل سازی تخصص دارد. اگر دولت از این ظرفیت‌ها استفاده کند، موفقیت خود را افزایش می‌دهد.

نماینده بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در دولت آقای روحانی شاید کمتر از این ظرفیت، استفاده می‌شد. اما امیدواریم در این دولت از این ظرفیت‌ها نهایت بهره را ببرند.

مرادی با اشاره به عملکرد مثبت قرارگاه خاتم الانبیا در بخش تولید و اشتغال کشور اظهار داشت: هر جا که تولید شکل بگیرد و رونق تولید داشته باشیم در کنار آن اشتغال هم خواهیم داشت. به همین دلیل ساخت یک پالایشگاه یا ساخت یک بزرگراه، یعنی در کنار آن اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد یک میلیون شغل در سال افزود: باید از ظرفیت‌های موجود در کشور مثل ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیا در این زمینه استفاده شود تا این میزان اشتغال در کشور ایجاد گردد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات این قرارگاه در مناطق محروم کشور گفت: اقدامات این قرارگاه تا حدی چهره مناطق محروم را عوض کرده است.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر