پنجشنبه, آذر 3, 1401
13.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهبرطرف شدن مشکلات ساخت شهرک صنعتی پوشاک

برطرف شدن مشکلات ساخت شهرک صنعتی پوشاک

بعد از بارها به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بالاخره از حل مشکلات ساخت این شهرک خبر داد.

فتحعلی محمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا،‌ از برداشته شدن موانع پیش روی ساخت شهرک صنعتی پوشاک خبر داد و گفت: مشکل اصلی برای آغاز ساخت این شهرک، مجوزهای تغییر کاربری بود. اما در حال حاضر مجوزها اخذ شده و بعد از انجام کارهای طراحی، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی درباره زمان ساخت شهرک صنعتی پوشاک ابراز امیدواری کرد که تا پیش از تابستان عملیات اجرایی آن آغاز شود. ساخت شهرک تخصصی پوشاک تاکنون چندین بار به تعویق افتاده است.

رئیس‌جمهوری سال ۱۳۹۵ کلنگ‌زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه‌ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آن را در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رساند. شهرک صنعتی پوشاک اولین شهرکی است که بر اساس نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تأمین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می‌شود. اما در سال‌های اخیر ساخت این شهرک بارها به تعویق افتاد. برای مثال مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران هم در نیمه اول سال ۱۳۹۸ و هم در نیمه دوم آن سال وعده داد که ساخت شهرک صنعتی پوشاک آغاز شود، اما هیچکدام محقق نشد.

طبق اعلام سازمان صمت استان تهران زمین شهرک صنعتی پوشاک ۱۱۸ هکتار است که جدا از زمین صنعتی، بخشی هم برای زیرساخت و  فضاهای عمومی منظور می‌شود. احتمالا حدود ۳۵۰ قطعه زمین صنعتی بین ۱۰۰۰ تا بالای ۳۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد که متناسب با نوع فعالیت‌ در اختیار بهره‌برداران صنعتی قرار می‌گیرد. شهرک صنعتی پوشاک در شهرستان ری، تقریبا مقابل فرودگاه امام خمینی مستقر است.

همچنین طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، علت طولانی شدن فرآیند ساخت زمین شهرک صنعتی پوشاک این بوده که این زمین قبلاً برای فعالیت دیگری مجوز گرفته بود که بعداً آن فعالیت به سرانجام نرسید. مجدداً برای شهرک صنعتی پوشاک پیش‌بینی شد. همچنین در مسیر صدور مجوز نهایی در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات ایراداتی وجود داشت که برطرف شدن آن‌ها زمان برد.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر