پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهمردم از گرانی افسارگسیخته خودرو گلایه دارند

مردم از گرانی افسارگسیخته خودرو گلایه دارند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: گرانی و رشد سرسام آور قیمت خودرو داد مردم را درآورده است و علیرغم تذکرات پیاپی نمایندگان به وزیر صمت، هیچ اقدام شایسته ای صورت نگرفته است.

 

به گزارش خبرنگار مهر، زهره سادات لاجوردی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ظهر یکشنبه ۲۸ فروردین در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس گفت: ضمن خدا قوت به رئیس جمهور در خصوص تلاش‌های مضاعف دولت خواستار تسریع تعیین دبیر ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هستیم. با وجود گذشت ۵ ماه از تصویب این قانون، هنوز ستاد مورد نظر، تشکیل نشده است که باید برای اجرایی شدن مفاد این قانون، پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.

لاجوردی تصریح کرد: تذکر دوم به آقای فاتحی امین وزیر صمت است. درباره گرانی و رشد سرسام‌آور قیمت خودرو باید بگویم که داد مردم درآمده است و علیرغم تذکرات پیاپی نمایندگان شاهد تأثیر یا اقدام شایسته‌ای نبوده‌ایم.

وی افزود: درباره تولید کنندگان اصناف مختلف که در شهرک‌های صنعتی زمین خریداری کرده‌اند اما به دلیل مشکلات به وجود آمده و ناشی از کرونا، تحریم و سایر عوامل موفق به واردات تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده خود نشدند تا در تاریخ مقرر بهره برداری کنند. شرکت ذیربط حکم خلع ید آنان را از مراجع قضائی گرفته در حالی که آن‌ها اغلب آماده تولید یا راه اندازی هستند تولید کنندگان  را وادار به خریداری دوباره زمین و یا ترک آن کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شعار سال، شرایط کنونی و ضرورت مقابله با رکود اقتصادی آن هم در شرایطی که کشورهای همسایه سرمایه داران ایرانی را جذب می‌کنند، باید بدانیم چنین اقداماتی موجب فرار سرمایه‌های داخلی می‌شود. امید است تمهیدات لازم در این باره انجام گیرد.

لاجوردی خاطرنشان کرد: همچنین درباره عدم استفاده از مسببین وضع موجود در مدیریت کشور با توجه به تأکید صریح رئیس جمهور بر این موضوع، ضروری است اقدامات لازم به عمل آید.

وی در پایان در تذکری به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رأی استمزاجی که در جلسه غیر علنی مجلس راجع به فضای مجازی گرفته شده، قانونی نبوده و باید در این باره تجدید نظر شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر