پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهاز ثبت نام سهام عدالت جا نمانید!

از ثبت نام سهام عدالت جا نمانید!

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس 10 روز پیش خبر از ثبت نام جاماندگان سهام عدالت داد. حالا دبیر کل کانون شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت زمان آغاز ثبت نام سهام عدالت را اعلام کرد.

بر اساس اعلام دبیر کل کانون شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت کشور ۱۸ میلیون نفر جامانده دریافت سهام عدالت شناسایی شده اند. خرداد ماه امسال از این جاماندگان ثبت نام به عمل می‌آید.

محمد خزاعی کوه پر افزود: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی که در کمیسیون تلفیق هم تایید شده به وزارت اقتصاد ارجاع داده خواهد شد تا در خرداد ماه امسال مجدد از جا ماندگان سهام عدالت ثبت نام انجام شود.

خزاعی کوه پر در مورد مشمولین فوت کرده هم گفت : در این مورد برای 3 میلیون نفر تا پایان خرداد امسال برنامه ریزی شده است. نرم افزار مخصوص هم تهیه شده تا جاماندگان سهام عدالت و خانواده‌های فوت شده بتوانند با مراجعه به سامانه (بعدا اعلام خواهد شد) پس از تکمیل برگ انحصار وراثت از مراجع قضایی نسب به تبدیل سهام ورثه اقدام کنند.

سهام عدالت به 50 درصد جاماندگان تعلق می گیرد

به گفته محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طبق برآوردها 18 تا 20 میلیون نفر جامانده سهام عدالت داریم که در سال 1401 به 50 درصد آنها یعنی 9 تا 10 میلیون نفر سهام عدالت اختصاص می‌یابد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین عنوان کرد: پیشنهاد ما انجام این کار بر اساس اولویت‌بندی است. اولویت هم با افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و رزمندگان معسر و مانند اینها باشد.

ارزش سهام عدالت چقدر است

ارزش برگه‌های سهام عدالت در ابتدا ۵۰۰ هزار تومان سهام بود که بعد به یک میلیون تومان افزایش یافت. براساس آخرین آمار حدود ۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دارای سهام عدالت هستند. ارزش سهام عدالت پس از عرضه آن در بورس دیگر ارزش ثابتی نیست و با تغییرات بازار، سهام تغییر می کند. با این حال ارزش سهام عدالت از روز نخست واگذاری تاکنون 11 تا 17 برابر شده است.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر