دوشنبه, مهر 3, 1402
20.4 C
Rasht
خانههشتگ مجلسخودروی ملی یعنی ارابه مرگ!

خودروی ملی یعنی ارابه مرگ!

معین الدین سعیدی از رئیس جمهور خواست تا اقدام قاطع و انقلابی در خصوص قول ساماندهی حاشیه نشینی طی سفر استانی اش به سیستان و بلوچستان، انجام دهد.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم چابهار در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی گقت: فلسطین مساله اول جهان اسلام است و پوشالی بودن رژیم صهیونیستی با اتفاقات اخیر مسجدالاقصی بیشتر از قبل به اثبات رساند.

وی در رابطه با موضوع انتقادها به خودروسازان خطاب به نمایندگان عنوان کرد: خودروی ملی یعنی افتضاح ملی، یعنی باز نشدن ایربگ ها در ۹۳ درصد موارد، یعنی کشته شدن بیش از حدود ۲۰ هزار نفر در سوانح رانندگی، خودروی ملی یعنی ارابه مرگ. هیچ خانواده ای نیست که عزیزی را در تصادفات از دست نداده باشد. آیا مخالفت با واردات خودرو سهیم شدن در این فاجعه انسانی نیست؟

نماینده مردم چابهار در مجلس، به سیستان و بلوچستان را سرزمین کلنگ زنی‌های بی فرجام، پروژه های نیمه تمام فراموش شده، کمترین سرانه فضای آموزشی، بهداشتی و ورزشی، صف‌های طولانی بنزین، گاز و روغن خواند. وی ادامه داد: آیا برای کسی باورپذیر است در ۶ شهرستان حوزه انتخابیه حتی یک متر لوله کشی گاز وجود نداشته باشد؟

آیا پذیرفتنی است که شاخص دسترسی به آب شرب در بخش مرکزی چابهار صفر درصد باشد. یعنی ۱۰۰ درصد مردم به صورت سقایی آبرسانی شوند؟ آیا نبود اینترنت در حدود ۶۰ درصد از روستاهای مرکزی نیکشهر قابل قبول است؟ آیا رواست که مردم برخی مناطق حوزه انتخابیه هفته‌ها و بلکه ماه‌ها بی آب باشند؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه خطاب به وزیر کشاورزی گفت: در ۲۸  بهمن ماه ۹۹ مسئولین وزارت جهاد از شخص وزیر تا مسئولین شیلات و مرکز تحقیقات ضمن تاکید بر اجحاف تاریخی به جامعه صیادان متعهد شدند طی فرایندی مجوز صید صادر کنند. به داد صیادان چابهاری و حوزه انتخابیه برسید.

نماینده چابهار خطاب به رئیس جمهور نیز بیان کرد: در سفر استانی به مردم برای ساماندهی حاشیه نشینی قول اقدام قاطع و انقلابی دادید. به خدا قسم بی آبی و بی برقی امان مردم را بریده است.

وی خطاب به مسئولین گفت: مردم حقشان را می‌خواهند و خداوند از کسی که عنوان صبور و کم توقع را بر مردم سیستان و بلوچستان نهاد، نگذرد. دیگر صبر بیجا و نجابت نخواهیم داشت و قاطع و انقلابی حق خود را مطالبه خواهیم کرد. قدردان نظام جمهوری اسلامی و خدمات درخشان آن نیز هستیم اما حساب برخی کارگزاران دولتی را با نظام جدا می‌دانیم.

نماینده چابهار از وزیر راه خواست تا نگاهی به نقشه آزادراه‌های کشور بیندازد و سهم ناچیز ۲ درصدی استان سیستان و بلوچستان را در نظر داشته باشد.

سعیدی خطاب به وزیر کشور برای حل مساله فاقدین شناسنامه تذکر داد و گفت: تذکر داد و گفت: باید هر چه سریع‌تر برای کسانی که اصالتاً و نسل اندر نسل ایرانی هستند و به هر دلیلی موفق به گرفتن شسناسنامه نشده‌اند، چاره‌ای اندیشیده شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر