سه شنبه, شهریور 28, 1402
16.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهدانمارک تا 8 سال دیگر از گاز بی نیاز خواهد شد

دانمارک تا 8 سال دیگر از گاز بی نیاز خواهد شد

کشور دانمارک با کنار گذاشتن گاز طبیعی تا سال ۲۰۳۰، تولید انرژی خورشیدی و بادی فراساحلی را چهار برابر می‌کند.

به گزارش ایسنا، مت فردریکسن، نخست وزیر دانمارک در دیدار با رسانه‌های کپنهاگ گفت: دولت برای تغییر سیستم‌های گرمایشی، یارانه کمکی به خانوارها می‌دهد تا پس از سال ۲۰۳۰ تنها از نیروی پاک استفاده شود. این طرح در راستای رهایی از وابستگی به انرژی روسیه و حمایت از عبور به سوی منابع انرژی پاک، اجرا خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نخست وزیر دانمارک گفت: این کشور حوزه اسکاندیناوی برای کمک به اروپا برای رهایی از گاز روسیه، موقتاً تولید گاز طبیعی خود را افزایش می‌دهد. اما این کار خللی در برنامه‌های بلندمدت دانمارک  برای کنار گذاشتن تولید گاز ایجاد نخواهد کرد. پس از اتمام کار تعمیراتی در میادین دریای شمال، دانمارک از سال آینده به خودکفایی در گاز طبیعی می‌رسد.

به منظور حذف گاز روسیه، کپنهاگ در کوتاه مدت استخراج گاز طبیعی در میادین مجوزدار دریای شمال را افزایش می‌دهد. میدان تایرا بزرگترین میدان در بخش دانمارکی دریای شمال است اما در سال ۲۰۱۹ برای بازتوسعه، تعطیل شد. دولت دانمارک تعهد کرده تا هر گونه مانع دولتی را برای تولید سریع‌تر گاز طبیعی در میدان تایرا حذف کند. شرکت توتال انرژیز فرانسه مسئول اداره تایرا است. این شرکت انتظار دارد فعالیت میدان تایرا از اواسط سال ۲۰۲۳ شروع شود و روزانه معادل ۶۰ هزار بشکه نفت تولید کند که دو سوم آن گاز خواهد بود.

دانمارک همچنین قصد بررسی احتمال افزایش عرضه گاز دانمارک از طریق خط لوله گازی بالتیک پایت از نروژ به لهستان را دارد.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر