جمعه, آذر 4, 1401
8.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهورود غیرقانونی ۳۰۰ دستگاه تویوتا هایلوکس به کشور

ورود غیرقانونی ۳۰۰ دستگاه تویوتا هایلوکس به کشور

سال گذشته ۳۰۰ دستگاه تویوتا هایلوکس به صورت غیر قانونی وارد کشور شد.

دادستان دیوان محاسبات کل کشور از صدور دادخواست در ارتباط با ورود غیر قانونی خودرو به کشور خبر داد. به گفته علی کامیار رسیدگی و صدور دادخواست برای واردات ۳۰۰ دستگاه تویوتا هایلوکس از سال گذشته در دستور کار این نهاد نظارتی قرار داشت. واردات خودرو به کشور از تیرماه ۹۷ ممنوع اعلام شد و اکنون دیوان محاسبات با حساسیت بیشتری این موضوع را پیگیری می‌کند.

سال گذشته یک شرکت خصوصی در برخی از روزنامه های کثیر الانتشار و فضای مجازی  آگهی منتشر کرد و واردات تعدادی تویوتا هایلوکس به کشور را اطلاع رسانی کرد. بر اساس اعلام این شرکت خصوصی خودروها برای واگذاری به نهاد و سازمان‌های خاص وارد کشور می‌شدند. اما چندی بعد این خودروها که دارای مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بودند سر از بازار خودروی کشور درآوردند. حتی برخی از این خودروها در آگهی‌های منتشر شده در پلتفرم‌های انتشار دهنده آگهی خودرو در فضای مجازی نیز دیده شد. طبق پیگیری‌ها در همان زمان، مشخص شد که این خودروها پلاک شده و آماده تحویل به متقاضیان است.

اکنون باید دید که با توجه به ممنوعیت ورود خودرو به کشور، کدام فرد یا نهاد توانسته به صورت زیر زمینی این خودروها را وارد کرده و در بازار بفروشد. تنها باید منتظر نتیجه دادخواست دیوان محاسبات ماند. اما آنچه مشخص است در شرایطی که سیاست گذار کلان به تداوم ممنوعیت ورود خودرو به کشور اصرار می‌ورزد و بازار تشنه است، افراد، نهادها و سازمان‌هایی وجود دارند که با دور زدن قانون اقدام به واردات خودرو به صورت زیر زمینی می کنند و سودهای سرشاری نصیبشان می‌شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر