پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهافزایش سهم بخش کشاورزی از اعتبارات بانکی

افزایش سهم بخش کشاورزی از اعتبارات بانکی

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بانک‌ها مکلف به اختصاص ۱۵ درصد از اعتبارات خود به بخش کشاورزی هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، محمدجواد عسکری افزود: قصد داریم  پس از محقق شدن سهم ۱۵ درصدی، آن را به ۲۰ درصد افزایش دهیم. وی با اشاره به ضرورت تامین امنیت سرمایه‌گذاران حوزه کشاورزی تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد به بهانه بروکراسی اداری، مانعی در مسیر سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی ایجاد کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، به آمار ۴ میلیون نفری بهره برداران بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: کمیسیون کشاورزی برای به روز رسانی قوانین قدیمی تلاش می‌کند تا مسیر توسعه حوزه کشاورزی هموار شود.

محمدجواد عسکری همچنین گفت: قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی در گذشته از بالا به پایین صورت می‌گرفت و این موضوع مشکلاتی را به همراه داشت. اما در حال حاضر با تشکیل شورای قیمت‌گذاری، بهره‌برداران و کشاورزان نیز در قیمت‌گذاری‌ها تصمیم‌گیر خواهند بود.

وی با بیان اینکه با قیمت تعیین شده گندم، کشاورزان گندمکار حدود ۴۳ درصد سودبری دارند، عنوان کرد: این اقدام باعث جلوگیری از قاچاق گندم به عنوان یک محصول استراتژیک می‌شود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعیت ۵۰۰ میلیون نفری کشور‌های همسایه به دنبال محصولات ایرانی هستند. اگر برای تولید ارزآور محصولات کشاورزی عزم جدی داشته باشیم، از صادرات نفت بی نیاز خواهیم شد.

محمدجواد عسکری با اشاره به معضل فرونشست زمین در برخی استان‌ها گفت: به همین دلیل باید موضوع آبخوان داری و آبخیزداری مورد توجه قرار گیرد. بر همین اساس، تمامی درآمد‌های سازمان جنگل‌ها برای عملیاتی کردن طرح‌های حوزه آبخیزداری و آبخوان‌داری در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر