شنبه, آذر 5, 1401
20.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهممنوعیت واردات کالاهای اساسی از واسطه های بین المللی

ممنوعیت واردات کالاهای اساسی از واسطه های بین المللی

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ممنوعیت خرید کالاهای اساسی از واسطه‌ها و دلال‌ها گفت: حتی خود وزارت جهاد کشاورزی هم به دو شرکت بازرگانی و پشتیبانی امور دام تکلیف کرده است که از واسطه ها، دلال‌ها و یا مباشر خرید نکنند.

به گزارش خبرگزاری کافه کارآفرینی هپی لند به نقل از تسنیم، قربانی معاون برنامه ریزی وزارت جهادکشاورزی اظهار داشت:  بر اساس قانون، وظیفه تهیه و تدارک نهاده‌ها و کالاهای اساسی بر عهده دو شرکت بارزگانی دولتی و پشتیبانی امور دام است. ما در کنار این دو شرکت از ظرفیت بخش خصوصی واقعی نیز استفاده می کنیم .

وی ادامه داد : ایجاد تغییرات در سیاست وزارت جهاد کشاورزی به معنای حذف بخش خصوصی نیست. بلکه خرید از واسطه‌ها و دلال‌ها ممنوع شده است. حتی خود وزارت جهاد کشاورزی هم به این دو شرکت بازرگانی و پشتیبانی امور دام تکلیف کرده است که از واسطه‌ها، دلال‌ها و یا مباشر خرید نداشته باشند .وی تاکید کرد: شرکت‌های بارزگانی و پشتیبانی قبلاً برای خرید به سراغ واسطه‌ها و دلال‌ها می‌رفتند، اما هم اکنون موظفند خرید خود را به صورت مستقیم انجام دهند .

معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بالاخره صادرکننده واقعی یافت می‌شود و ما نیز خریدار هستیم. شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی می‌توانند وارد فرایند خرید و معامله مستقیم شوند و نهاده‌های دامی، طیور و کالاهای اساسی را ارزان‌تر وارد کشور کنند تا بحث ارزان سازی تولید غذا را در کشور داشته باشیم و مصرف کننده خیلی زیر فشار افزایش  قیمت قرار نگیرد .

وی گفت: این رویکرد وزارت جهاد کشاورزی قطعا با استقبال بخش خصوصی همراه خواهد شد. اتفاقا هفته گذشته دیدار و صحبتی با یکی از شرکت‌های بخش خصوصی داشتم  که آن‌ها نیز بر همین نکته تاکید داشتند.

قربانی تصریح کرد: قرار شده خریدهای مورد نیاز کشور توسط بخش خصوصی واقعی انجام گیرد و هیچ مشکلی در ثبت سفارش بخش خصوصی واقعی وجود ندارد. اما خرید از شبکه دلال بین المللی و یا واسطه بین المللی که بخواهند هزینه اضافی بر غذای مردم ایران تحمیل کنند دیگر جزء سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی نیست .

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر