چهارشنبه, مهر 5, 1402
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیدرخواست تسهیلات ویژه برای حمایت از معلولان کارآفرین

درخواست تسهیلات ویژه برای حمایت از معلولان کارآفرین

به اعتقاد نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی، باید با ارائه تسهیلات ویژه از معلولانی که توانایی کارآفرینی وایجاد اشتغال برای هم صنفی‌های خود را دارند، حمایت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حاجی پور صبح سه شنبه در آئین تجلیل از معلمان وکارگران ناشنوای شهرستان آمل گفت: تمام مسؤولان نهادهای مختلف باید معلولان را محترم بشمارند و اشتغال آنان در اولویت قرار گیرد.

وی توجه به معیشت معلولان جامعه را از اولویت‌های مجلس عنوان کرد و افزود: باید با تلاش مستمر نسبت به بررسی دقیق آسیب‌های موجود در حوزه معلولیت در کشور اقدام شود و راهکارهای مناسب برای حل آنها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید شرایط حضور مداوم و فعال معلولان را در جامعه فراهم کرد. به طوری که معلولان با رغبت تمام در سطوح مختلف اجتماع حضور پیدا کنند و بتوانند توانمندی‌های خود در عرصه‌های مختلف را به منصه ظهور برسانند.

حاجی پور دربخش دیگری گفت: در ارائه خدمات توانبخشی در کشور با آمار جهانی فاصله زیادی داریم. اگر در اختصاص هزینه‌های سلامت عملکرد درستی داشته باشیم، بی‌شک مشکلات در این خصوص کاهش خواهد یافت.

محدودیت‌های قانونی در واگذاری زمین

وی دربخش دیگری درپاسخ به درخواست زمین برای ساخت سالن ورزشی ویژه ناشنوایان در شهرستان آمل که ازسوی عضو هیأت مدیره انجمن ناشنوایان این شهرستان درخواست شده بود، گفت: در واگذاری زمین برای ساخت وسازها، محدودیت‌های قانونی وجود دارد. البته این قوانین توسط خود مجلس تصویب شده و به راحتی نمی‌توان از بار قانونی و مسئولیتی گذاشت.

وی اضافه کرد، البته کمک ویژه‌ای در راستای حمایت و اختصاص منابع مالی و فراهم کردن شرایط ویژه و بهره مندی از ظرفیت‌های شهرستان برای برخورداری قشر محترم ناشنوایان در نظر خواهیم گرفت.

ناشنوایان آملی، محروم از داشتن امکانات رفاهی و ورزشی

عضو هیئت مدیره انجمن ناشنوایان شهرستان آمل دراین مراسم گفت: این کانون با اینکه بیش از ۷۰۰ دانش آموز و دانشجوی ناشنوا را زیر پوشش خود دارد ولی متأسفانه از امکانات رفاهی و ورزشی برای این افراد و خانواده‌های آن‌ها محروم است.

سیدمحمد رضوی به توانمندی‌های بالای افراد معلول به خصوص ناشنوایان در سال‌های اخیر در رشته‌های مختلف ورزشی و فرهنگی وهنری در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد و افزود: مسئولان شهرستان باید نسبت به فراهم کردن زمینه اشتغال ناشنوایان براساس قانون مربوط به اشتغال معلولان در سطح دستگاه‌های اجرایی جدی‌تر عمل کنند.

وی گفت منتظر اقدام شورای شهر و شهرداری آمل نسبت به واگذاری زمین مناسب در محدوده شهری برای ساخت مجموعه ورزشی و رفاهی ناشنوایان هستیم. انجمن ناشنوایان شهرستان آمل این توانایی و آمادگی را دارد تا درصورت واگذارشدن زمین مناسب، از خیران و مردم نوع دوست شهرستان برای ساخت و تجهیز آن کمک بگیرد.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر