سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانههشتگ مجلسوضعیت نگران کننده منطقه لندفیل سراوان

وضعیت نگران کننده منطقه لندفیل سراوان

نماینده رشت و خمام در مجلس از وضعیت نامطلوب منطقه لندفیل سراوان ابراز نگرانی کرد و گفت: باید برای حل این معضل، از اعتبارات اختصاص یافته استفاده درستی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جبار کوچکی نژاد بعد از ظهر سه شنبه در جلسه پیگیری پروژه‌های مدیریت پسماند رشت به ورود خوب مجلس، کمیسیون‌های تخصصی و همراهی دولت در زمینه مسئله پسماند اشاره کرد و افزود: برای مدیریت پسماند در شهرهای شمالی اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است.

کوچکی‌نژاد با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون تلفیق مجلس از سراوان و رودخانه‌های شهر رشت در موعد بررسی لایحه بودجه پیشنهادی دولت، گفت: در تبصره ۱۴ بودجه، ۱,۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه پسماند پیش بینی شده است.

نماینده رشت و خمام در مجلس ادامه داد: رئیس جمهور در سفر خود به استان گیلان ۶۰۰ میلیارد به موضوع مدیریت پسماند استان و شهر رشت اختصاص دادند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تخصیص اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در تبصره ۶ بند «ی» بودجه برای محیط زیست با گرایش شهرهای شمالی از دیگر اقدامات مجلس است، اضافه کرد: در یکی از تبصره‌ها از محل فروش نفت نیز ۱,۰۰۰ میلیارد تومان برای مدیریت پسماند در نظر گرفته شده که باید از این منابع به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی از وضعیت لندفیل سراوان و فرآیند پردازش زباله در کارخانه کودآلی لاکان ابراز نگرانی کرد و خواستار ورود سریع شورای تأمین استان گیلان شد تا در راستای صیانت از منافع مردم اقدامات لازم انجام گیرد.باید یک نقطه دیگر برای دپوی زباله به شکل اصولی شناسایی شود. همچنین باید خیلی سریع اقدامات لازم برای تعطیل شدن لندفیل سراوان صورت گیرد، وی در پایان افزود: نیازمند حمایت‌های بیشتر از شهرداری رشت هستیم.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر