سه شنبه, خرداد 3, 1401
21.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهتکمیل راه آهن رشت - کاسپین در اولویت

تکمیل راه آهن رشت – کاسپین در اولویت

 

ایسنا/گیلان به گفته معاون وزیر راه، منافع عظیمی از تکمیل کریدور شمال – جنوب در ایستگاه راه آهن گیلان نصیب ایران اسلامی می‌شود و توسعه اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت. وی راه آهن رشت – کاسپین را از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی دانست.

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در جلسه بررسی و رفع مشکلات اجرای پروژه راه آهن رشت انزلی و آزادراه رشت – قزوین، از پیگیری‌های مجدانه استاندار گیلان در تامین اعتبار برای پروژه‌های زیرساختی از جمله راه آهن و آزادراه قدردانی و بیان کرد: خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ تمام اعتبارات مصوب این دو پروژه به صورت کامل تخصیص یافت. مسلماً این امر به خاطر پیگیری‌های استاندار و توجه ویژه رئیس جمهوری به امر توسعه در این استان بوده است.

وی به مسئله تامین مصالح برای اجرای پروژه‌های زیرساختی اشاره کرد و آن را موضوعی با اهمیت برشمرد که تنها با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود. نتیجه این کار تسریع در روند اجرای پروژه خواهد بود.

معاون وزیر راه گفت: تکمیل کریدور شمال – جنوب در ایستگاه راه آهن گیلان موجب توسعه اقتصاد کشورمی‌شود و منافع عظیمی برای ایران اسلامی به ارمغان می‌آورد. وی افزود: راه آهن رشت – کاسپین در اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

خادمی اشاره‌ای هم به ۳۳۰۰ کیلومتر راه آهن در حال ساخت در کشور داشت و ادامه داد: طبق اولویت بندی انجام شده خط آهن رشت – کاسپین تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی در خصوص تکمیل آزادراه رشت – قزوین نیز گفت: این قطعه هشت کیلومتری در حال حاضر به یک گره ترافیکی تبدیل شده است و در تلاشیم امسال افتتاح شود.

معاون وزیر راه اضافه کرد: به زودی اعتبار لازم  برای کنارگذر انزلی تامین می‌شود و این پروژه از رکود درمی‌آید. ضمن آنکه عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان، مطلوب است و تلاش می‌شود تا هرچه سریع‌تر این پروژه به بهره برداری برسد.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز ادامه داد: توجه به زیرساخت‌ها و تکمیل پروژه‌های عمرانی گامی مهم در توسعه سرزمینی است که باعث تحول اقتصاد داخلی هم می‌شود.

وی با قدردانی از مدیران و فعالان حوزه توسعه زیرساخت؛ حذف بروکراسی، افزایش تعاملات بین بخشی و عزم جهادی را عاملی در مسیر پیشبرد اهداف توسعه‌محور خواند و افزود: پروژه‌های نیمه تمام عمرانی متعددی در استان وجود دارد که منافع اجرای آن در ابعاد ملی و بین المللی مدنظر است.

استاندار گیلان تکمیل پروژه‌های مهم استان از جمله آزادراه قزوین رشت، راه آهن رشت به انزلی و کاسپین و آستارا، احداث پل جاده‌ای آستارا – آستارا و عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان را امری ضروری خواند که باید هرچه سریع‌تر و با رعایت استانداردها به انجام برسد.

عباسی همچنین بر ضرورت اجرا و تکمیل کنارگذر چند شهرستان از جمله تالش، بندر انزلی، لنگرود و چابکسر، تعیین تکلیف تقاطع غیر همسطح ورودی شهر فومن و نیز تکمیل بزرگراه فومن – صومعه سرا – تالش – آستارا تاکید و تصریح کرد: باید برای احداث و راه اندازی پروژه‌های بزرگ به گونه‌ای عقد قرارداد کرد که تعطیلی در روند اجرا وجود نداشته و اقدامات مربوطه با سرعت بالا اجرایی شوند.

وی خاطرنشان کرد: عزم دولت برای توسعه و عمران کشور بسیار جدی است و تصمیم گیری‌ها، مصوبات و تخصیص‌های اعتباری صورت گرفته موید این امر است.

نماینده عالی دولت در گیلان تامین مصالح برای اجرای پروژه‌ها را نیازمند همگرایی و تعامل بین دستگاهی خواند و گفت: اجرای این پروژه‌ها باعث شکوفایی اقتصاد کشور می‌شود و نباید با طولانی کردن روند صدور مجوزها، در اجرا و بهره برداری از اقدامات کلان تأخیر به وجود آورد.

وی تکمیل راه آهن رشت – آستارا را موجب افزایش میزان صادرات و همچنین تعاملات اقتصادی بیشتر با کشورهای دنیا به ویژه همسایگان دانست و بر لزوم نصب علائم راهنما در مسیر راه آهن تاکید کرد.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر