چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهسهام تسلا 126 میلیارد دلار سقوط کرد

سهام تسلا 126 میلیارد دلار سقوط کرد

 

سهام ثروتمندترین مرد جهان با سقوط آزاد ۱۲۶ میلیارد دلاری ارزش خود مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، روز سه‌شنبه ۱۲۶ میلیارد دلار ارزش سهام شرکت تسلا از بین رفت.

به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران مبنی بر اینکه ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا شاید مجبور شود سهام تسلا را برای تامین مالی سهم ۲۱ میلیارد دلاری خود در خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر بفروشد، این سهم هدف دلالان قرار گرفت.

سقوط سهام تسلا در برابر یک پس‌زمینه چالش‌برانگیز برای بسیاری از سهام‌های مرتبط با فناوری رخ داد. نزدک روز سه‌شنبه در پایین‌ترین سطح خود از دسامبر ۲۰۲۰ بسته شد.  سهام توییتر نیز در روز سه‌شنبه کاهش یافت و با ۳.۹ درصد کاهش به ۴۹.۶۸ دلار رسید. ماسک با خرید توییتر به مبلغ ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم به صورت نقد موافقت کرد.

نگرانی سرمایه‌گذاران از این است که کاهش شدید سهام تسلا می‌تواند ثروتمندترین فرد جهان را به فکر دیگری وادار کند. به عنوان بخشی از قرارداد تسلا، ماسک همچنین ۱۲.۵ میلیارد دلار وام حاشیه‌ای با سهام تسلا دریافت کرده است.

اد مویا، تحلیلگر ارشد بازار شرکت OANDA گفت: در صورت ادامه یافتن سقوط آزاد قیمت سهام تسلا، تامین مالی او به خطر خواهد افتاد. به گزارش بی‌نیوز، پروفسور دیوید کرش، استاد دانشگاه مریلن می‌گوید: سرمایه‌گذاران نگران وام‌های ماسک هستند. وی پیش از این در برابر نیمی از سهام تسلا خود وام گرفته بود. ایلان ماسک بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا، همچنین رئیس هیات مدیره شرکت اشتراک‌گذاری سواری اوبر نیز است.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر