شنبه, اردیبهشت 31, 1401
16.9 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهمشکلات ارزی و تحریم ها مانع غلبه بر گرانی ها

مشکلات ارزی و تحریم ها مانع غلبه بر گرانی ها

 

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: برای غلبه بر گرانی کالاها و تورم باید با تولید کالاهای صادرات محور زمینه افزایش درآمدهای کشور را فراهم کنیم.

رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت وگو با ایسنا، درباره ریشه تورم و گرانی در سطح جامعه و راهکارهای موجود برای کاهش آن، بیان کرد: باید بدانیم که مسائل اقتصادی کشور و بروز تورم در حوزه‌های مختلف به یکدیگر ارتباط دارند. با افزایش درآمد کشور، پایه اقتصادی کشور تقویت خواهد شد. درآمد کشور نیز با رونق گرفتن چرخه تولید افزایش می‌یابد. بنابراین باید کالاهایی با کیفیت و صادرات محور تولید کنیم.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر تعاملات اقتصادی نیز نقش موثری در صادرات کالاها و افزایش درآمدهای کشور ایفا خواهد کرد. اگر این زنجیره به درستی طی شود، آنگاه ما قادر به کنترل تورم در سطح جامعه خواهیم بود و امکان مدیریت قیمت کالاها به نفع مصرف کننده وجود دارد.

فیروزی پوربادی تصریح کرد: مشکلات ارزی کشور و تحریم‌ها باعث شده‌اند ما نتوانیم بر گرانی کالاها غلبه کنیم. برای مهار تورم و غلبه بر گرانی‌ها باید تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر