چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهاز سال آینده ساعت رسمی کشور تغییر نمی کند

از سال آینده ساعت رسمی کشور تغییر نمی کند

 

پس از کش و قوس‌های فراوان، طبق تصویب مجلس شورای اسلامی، ساعت رسمی کشور از سال آینده تغییر نخواهد کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی در مورد تغییر ساعت رسمی کشور تصمیم گیری شد. در این جلسه گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تغییر ساعت رسمی کشور اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار قرار گرفت.

نمایندگان ماده واحده این طرح را به شرح زیر اصلاح کردند:

قانون تغییر ساعات رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶/۵/۳۱ نسخ می‌شود و دولت مجاز به تغییر ساعت رسمی کشور نیست.

به هیئت وزیران اجازه داده می‌شود مطابق ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی نسبت به تنظیم ساعات کار ادارات، سازمان‌ها و مراکز تابعه اقدام کند.

تبصره – این قانون از تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱ لازم الاجراست.

خسارت 1.4 میلیارد دلاری صنعت برق کشور از عدم تغییر ساعت

عدم تغییر ساعت رسمی کشور در حالی امروز به تصویب رسید که بارها از طرف کارشناسان و حتی وزارت نیرو مورد مخالفت قرار گرفته است. طبق  محاسبات علمی انجام شده در سال‌های 1393 تا 1400، سالانه از محل تغییر ساعت رسمی کشور 1.4 میلیارد دلار صرفه جویی می‌شود که با تصویب طرح نمایندگان مجلس برای عدم تغییر ساعت، معادل تولید برق این میزان بر ناترازی برق کشور افزوده خواهد شد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، به طور متوسط حدود 4 درصد از مصرف برق در 6 ماه نخست سال از محل اجرای طرح تغییر ساعت صرفه‌جویی شده که معادل 106 میلیارد کیلووات ساعت در طول 7 سال اخیر است. انرژی صرفه‌جویی شده ناشی از این طرح به طور متوسط سالانه بالغ بر 1.4 میلیارد دلار بوده است.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر