چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهدسته‌بندی نشدهخبری از افزایش قیمت نان نیست

خبری از افزایش قیمت نان نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه هر گونه افزایش قیمت نان را منتفی دانست و گفت: همین قیمت‌های فعلی ادامه دارد اما به زودی در شیوه پرداخت یارانه نان تغییر ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهارات روز گذشته مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مانع سودجویی افراد فرصت طلبی می‌شود که در انتظار گرانی نان بودند. وی اعلام کرد: افزایش قیمت آرد صنعتی ارتباطی به حذف ارز 4200 تومانی ندارد. بنابراین قیمت نان گران نخواهد شد و آرد همچنان با قیمت قبلی در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌گیرد.

پس از تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت آرد صنفی و صنعتی، برخی آن را مقدمه‌ای برای حذف ارز ترجیحی یا 4200 تومانی دانستند. اما به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه: جهت گیری این تصمیم ربطی به قیمت نان ندارد و آرد نانوایی همچنان با قیمت قبلی عرضه می شود.

وی ادامه داد: دولت در نظر دارد به منظور حذف واسطه‌ها و دلال‌ها، از طریق اصلاح قیمت‌ها، به مردم یارانه مستقیم بدهد. میرکاظمی تاکید کرد که در حال حاضر قصد تغییر یا افزایش در قیمت آرد نانوایی را نداریم. اما روش فعلی پرداخت یارانه به آرد نانوایی فسادزا است و می‌خواهیم تغییراتی را در این زمینه بدهیم. طبق گفته میرکاظمی ظاهراً قرار است یارانه آرد، مستقیم به مردم و مصرف کننده پرداخت شود.

قیمت تمام شده هر کیلو گندم وارداتی برای کشور حدود 13 هزار تومان است اما کیلویی 650 تومان به در اختیار نانوایی‌های دولتی قرار می‌گیرد. همین مسئله می‌تواند عامل فساد و قاچاق باشد. فرمانده انتظامی کشور روز گذشته اعلام کرد که در سال 1400 به میزان 350 هزار تن آرد قاچاق کشف شده است که رشد 2000 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

مطالعه کنید !
آغاز خرید گندم صنعتی با نرخ 12000 تومان

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر