چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتصویب افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

تصویب افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان در هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسید و به هیئت دولت ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌الله عبدالملکی گفت: تلاش می‌کنیم که حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان را با افزایش حقوق پرداخت کنیم. وی با اشاره به تنظیم آئین نامه های مختلف تبصره بودجه ۱۴۰۱ گفت: به نظام یارانه‌ها یکپارچه ورود می‌کنیم، مبلغ یارانه‌ای که در قانون بودجه دیده شده، نسبت به سال گذشته خیلی بیشتر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت بر روی یارانه کار می‌کند. روز گذشته در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور صحبت‌هایی در رابطه با یارانه‌ها صورت گرفت و در حال تصمیم‌گیری هستیم. وی ادامه داد: مسأله یارانه‌ها بر روی مسائل رفاهی مردم اثر جدی می‌گذارد و باید به نحوی تنظیم شود که بیشترین کاهش در فاصله طبقاتی را داشته باشیم.

عبدالملکی تأکید کرد: با پیشنهادی که این وزارتخانه در خصوص یارانه به دولت ارائه کرده است آخر امسال فقر را با تعاریف بهداشت و بانک جهانی از کشورمان حذف می‌کنیم. اکنون بر روی آن گفت‌و‌گو شده است و توسط سخنگوی دولت به زودی اعلام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: دهک‌ها در یارانه نسبی هستند. کشورمان به ۱۰ دهک، هشت و نیم میلیون نفری که سطوح درآمدی مختلفی دارند تقسیم‌بندی می‌شود و نسبت به نوع پرداخت‌ها به زودی تصمیم گیری می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز از نمونه قرارداد کار دریانوردان و پیمان دسته‌جمعی کار دریایی رونمایی شد گفت: این قرارداد جدید برای کار دریانوردان در خط مقدم اقتصاد مقاومتی تنظیم شده است.

مطالعه کنید !
پس از واریز کمک معیشتی کل موجودی کارت یا حساب مسدود نمی شود

وی ابراز کرد: در این قرارداد جدید، بر اساس معاهدات بین المللی، جوانب مختلفی که باعث بهبود عملکرد دریانوردان می‌شود در نظر گرفته شده است و امتیازهای ویژه برای جریان‌های کارگری دریایی اختصاص می یابد.

عبدالملکی از تشکیل کمیته امنیت شغلی کارگران خبر داد و عنوان کرد: این کمیته با ریاست معاون روابط کار این وزارتخانه تشکیل شده است تا دیگر شاهد قراردادهای سفید امضا نباشیم.

وی بیان کرد: ٢ ماه فرصت دادیم که با مشارکت کارگران و کارفرمایان مباحث مطرح شود که اگر نیاز به قانون باشد در قالب لایحه در هیئت وزیران به تصویب برسانیم. به گفته وزیر کار، آمارهای دقیقی از قراردادهای کارگری سفید امضا وجود ندارد و این قراردادها غیرقانونی و‌ غیررسمی هستند.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر