چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشبرای رهایی از تورم باید اقتصاد درمان شود

برای رهایی از تورم باید اقتصاد درمان شود

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تورم نشانه‌ای از اقتصاد ناسالم است و برای رفع تورم ابتدا باید اقتصاد را درمان کرد.

مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با وضعیت تورم و گرانی موجود اظهار داشت: تورم نشانه‌ای از یک بیماری است. مثل کسی که سرفه می‌کند و باید بگردیم علت آن سرفه پیدا شود. بنابراین در صورت مشاهده تورم منظم یا تورم بدون حساب و کتاب و نامنظم در یک کشور، باید به سراغ ایراد اقتصادی که این تورم از آن به وجود آمده، رفت.

وی با بیان اینکه عوامل متعددی سلامت اقتصادی جامعه را دچار مشکل می‌کند، گفت: قطعا شفاف سازی در اقتصاد بحث کوتاه کردن دست دلالان، کنترل نقدینگی و مدیریت تسهیلاتی است که در جامعه داده می‌شود. البته خیلی از عوامل دیگر مؤثر در کنترل تورم را نیز در برمی‌گیرد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحققیقات مجلس با بیان اینکه یکی از عوامل تورم نیز تحریم‌های ظالمانه‌ای است که علیه کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: ضعف در نظارت‌ها و عدم بازرسی‌های منظم، عادلانه و حساب شده همگی می‌توانند به نوعی عامل تورم باشند. بنابراین تا همه این علت‌ها رفع نشود تورم همچنان باقی است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه تورم یک روزه به وجود نمی‌آید که یک روزه هم قابل رفع باشد، گفت: به طور طبیعی در طول سالیان متمادی در یک اقتصاد بیمار با توجه به مشکلاتی که داشته تورمی به وجود آمده و باید با تدابیری علت‌ها را پیدا کرد. چراکه وقتی علت‌ها پیدا شود معلول نیز به طور طبیعی درمان خواهد شد.

مطالعه کنید !
فرصت ۳ ماهه برای تدوین آیین نامه اجرایی قانون جهش تولید دانش بنیان

ویس کرمی در پایان گفت: معتقدم تورم یک نشانه از اقتصاد بیمار است که درست کار نمی‌کند و به همین نسبت هم باید آن اقتصاد درمان شود تا تورم درست شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر