چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارترکورد واردات روغن خام به بندر کاسپین در فروردین ماه شکسته شد

رکورد واردات روغن خام به بندر کاسپین در فروردین ماه شکسته شد

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به رکورد شکنی تخلیه ماهانه کشتی تانکر حامل روغن خوراکی در مجتمع بندری کاسپین گفت: در فروردین ماه امسال با پهلوگیری ۷ کشتی تانکر ۳۵ هزار تن روغن خام خوراکی مورد نیاز واحدهای تولیدی کشور در این مجتمع بندری تخلیه شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرآنلاین از انزلی؛ مهندس امین افقی اظهار کرد: در فروردین‌امسال ۷ کشتی حامل روغن خوراکی خام در اسکله دلفین مجتمع بندری کاسپین پهلوگیری شد.

وی با اشاره به استمرار تأمین کالاهای اساسی کشور از این بندر به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های در دستور کار سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: به منظور تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور در فروردین ماه امسال، ۳۵ هزار تن روغن خام خوراکی ز طریق این مجتمع بندری وارد کشور شده تا پس از تصفیه، تکمیل و بسته بندی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان ادامه داد: با ورود این تعداد کشتی حجم واردات روغن از طریق مجتمع بندری کاسپین از مرز ۵۵۷ هزار تن عبور کرد. از ابتدای فعالیت بندر کاسپین در تیرماه ۹۷ تا کنون ۱۱۲ فروند تانکر حامل روغن خام خوراکی در مجتمع بندری کاسپین پهلودهی شده و پس از تخلیه محموله توسط کامیون‎های تانکر به واحد‌های تولیدی سراسر کشور ارسال شد.

مهندس افقی به وجود ۶۵ هزار متر مکعب ظرفیت مخازن فله مایع و یک پست اسکله دلفین در مجتمع بندری کاسپین، احداث مخازن فله مایع و یک پست اسکله دلفین به عنوان زیرساخت‌های بندری به منظور پهلوگیری کشتی‌های تانکر حمل مایعات در این مجتمع بندری اشاره کرد و افزود: یکی از مزیت‌های بندر کاسپین فاصله کم مخازن موجود تا اسکله‌های این مجتمع بندری و تجهیزات مدرن تخلیه در اسکله دلفین است که به نوعی به عنوان یک مزیت رقابتی ، موجب کاهش مدت زمان تخلیه کشتی‌های حمل روغن و هزینه‌های مربوط به آن شده است.

مطالعه کنید !
قیمت جدید روغن خوراکی مشخص شد

دبیر شورای لجستیک سازمان با بیان اینکه نزدیکی مجتمع بندری کاسپین به پایتخت و کارخانجات تولید روغن کشور از مزایای ترانزیت این مواد اولیه از طریق مجتمع بندری کاسپین و همچنین کاهش هزینه‌های حمل کالا به عنوان یک مزیت برای تجار است ، گفت: از ابتدای فعالیت این مجتمع بندری در منطقه آزاد انزلی بیشترین تعداد کشتی تانکر تخلیه شده ماهانه ، مربوط به خرداد سال گذشته جمعا به تناژ ۳۱ هزار تن بوده است.

دبیر میز تجارت با اوراسیای منطقه آزاد انزلی اشاره‌ای به زیرساخت‌های لجستیکی و بندری ساخته شده و در حال احداث در بنادر منطقه آزاد انزلی و نقش مکمل این دو بندر داشت و افزود: خوشبختانه در روزهای گذشته ترانزیت مواد نفتی و سوخت در مجتمع بندری انزلی به صورت حمل یکسره صورت پذیرفته و امید است با تداوم ترانزیت سوخت از باسابقه‌ترین بندر شمال کشور، شاهد رشد درآمدهای ترانزیتی کشور باشیم.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر