شنبه, اردیبهشت 31, 1401
19.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشآغاز خرید گندم صنعتی با نرخ 12000 تومان

آغاز خرید گندم صنعتی با نرخ 12000 تومان

طبق اعلام ادارات کل غله و خدمات بازرگانی در استان ها به انجمن کارخانه‌های تولید آرد، گندم را باید با نرخ جدید کیلویی 12 هزار تو مان خریداری کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس, ادارات کل غله و خدمات بازرگانی در استان ها به انجمن کارخانه های تولید آرد در نامه‌ای اعلام کرده که  برای خرید گندم باید به ازای هر کیلو 12 هزار تو مان بپردازند و در خصوص بارگذاری قیمت آرد با ادارات غلات هماهنگی داشته باشند.

در این نامه گفته شده که برای قیمت آرد با ادارات غلات هماهنگی داشته باشند به این علت است  که زمزمه افزایش قیمت آرد به کیلویی 16000 تومان شنیده می‌شود. این قیمت توسط سازمان حمایت پیشنهاد شده و در ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی هم مورد بررسی قرار گرفته اما هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

از آرد گندم صنعتی در تولید انواع ماکارونی، بیسکوئیت و شیرینی استفاده می‌شود. گزارش‌ها از بازار سطح شهر حاکی است که برخی مغازه داران به استقبال گرانی رفته‌اند. مردم با اطلاع از رشد قیمت گندم و آرد، خرید خود را افزایش داده‌اند و قیمت ماکارونی افزایش یافته است.

دولت دو هفته پیش قیمت گندم برای بخش صنعتی را از کیلویی 2500 تومان به 12000 تومان افزایش داد با این نیت که جلوی قاچاق،‌ رانت و فساد در حوزه آرد و گندم گرفته شود. یعنی اینکه دولت یارانه گندم برای بخش صنعتی را برداشته است و شاید سرآغازی برای حذف یارانه بقیه کالاهای اساسی هم باشد. فرمانده انتظامی کشور گزارش داده که سال گذشته 350 هزار تن آرد قاچاق کشف شده که رشد 2000 درصدی را نشان می‌دهد.

مطالعه کنید !
کاهش عرضه ماکارونی به دلیل زیان تولیدکننده طبیعی بود

گندم صنعتی

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر