چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht

بیت کوین به آخرخط رسید؟

سخنان جدید وارن بافت خبر از پایان راه بیت کوین می‌دهد. آیا مرگ بیت کوین نزدیک است؟

به گزارش 9 صبح؛ وارن بافت در روز شنبه میزبان مجمع سالانه سهامداران خود بود. این رویداد بسیار جالب وعجیب است. زیرا هزاران نفر در استادیومی در اوماها برای شنیدن نظرات یک سرمایه‌گذار 91 ساله گرد هم آمده‌اند. حضور این جمعیت برای یک ستاره راک یا واعظ انجیلی یا تیم ورزشی چندان عجیب نیست. این احتمالاً یکی از آخرین دفعاتی خواهد بود که مردم، وارن بافت و مانگر که دست راست وی محسوب می‌شود را در کنار هم خواهند دید. این دو به ترتیب ۹۱ و ۹۸ ساله هستند.

مانگر همراه همیشگی بافت در این جلسه در مورد بیت کوین گفت: در زندگی‌ام از چیزهای احمقانه و شیطانی و همچنین چیزهایی که باعث می‌شوند در مقایسه با دیگران بد به نظر برسم، دوری می‌کنم. بیت کوین هر سه مورد را شامل می‌شود. به عقیده مانگر بیت‌کوین احمقانه است زیرا در آینده قیمت آن به صفر خواهد رسید.

بافت در مورد بیت کوین می‌گوید: اگر یک درصد از کل زمین‌های کشاورزی یا آپارتمان‌ها در ایالات متحده را به او پیشنهاد دهند، چک آن را می‌نویسد. اما برای داشتن تمام بیت کوین‌های جهان حتی حاضر به پرداخت ۲۵ دلار هم نیست.

بافت بر تفاوت بین دارایی‌های مولد که در طول زمان ارزش آن‌ها افزایش می‌یابد و دارایی‌هایی مانند بیت‌کوین که تنها متکی به افراد برای پیشنهاد قیمت بالاتر است اشاره دارد. در واقع بافت بیت کوین را فاقد ارزش ذاتی می‌داند و اعتقاد دارد که شاید افراد بسیاری، از نقل و انتقال بیت‌کوین پول زیادی به دست آوردند ولی ارزش و کاربری بیشتری را در این دنیا ایجاد نکرده‌اند.

مطالعه کنید !
سقوط ادامه دار بیت کوین

به اعتقاد وی تنها یک ارز پذیرفته شده وجود دارد. بافت می‌افزاید هرکسی که فکر می‌کند دولت ایالات متحده اجازه جایگزینی ارز دیگری با دلار را می‌دهد، سخت در اشتباه است.

بافت اعتقاد دارد که بهترین استراتژی شخصی برای مقابله با تورم این است که در یک حرفه و کار بهترین باشید. زیرا در هر صورت مردم برای یک پزشک، خواننده یا بازیکن عالی بیسبال هزینه می‌کنند. بهترین سرمایه‌گذاری، چیزی است که باعث آموزش، رشد و توسعه فرد شود.

 

 

منبع9 صبح
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر