چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتوقف توزیع آرد یارانه ای نان های حجیم و نیمه حجیم

توقف توزیع آرد یارانه ای نان های حجیم و نیمه حجیم

به گفته رئیس اتحادیه  نان های حجیم و نیمه حجیم، با بسته شدن ناگهانی سامانه خرید آرد، واحدهای زیر مجموعه این اتحادیه از روز گذشته قادر به خرید آرد نیستند.

محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم (نان‌های فانتزی) در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: خرید آرد برای واحدهای زیر مجموعه ما مقدور نیست چراکه سامانه خرید آرد از ساعت 14 روز گذشته بدون اطلاع قبلی بسته شد.

وی افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران دلیل این توقف را اصلاح قیمت‌ها عنوان کرده است. رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم ادامه داد: این اقدام باعث شده که صنوف نان‌های فانتزی به آرد مورد نیاز پخت و پز و قیمت آن و نرخ جدید  محصولات خود دسترسی نداشته باشند.

وی تصریح کرد: این مشکل علاوه بر تهران، در شهرستان‌ها نیز دیده می‌شود و رایزنی با اتحادیه انجام نشده است. ما می‌توانستیم موانع و مشکلات را به دولت اعلام کنیم.

افزایش قیمت 100 درصدی نان های فانتزی

کرمی گفت: 680 واحد و 4500 واحد صنفی تولید کننده نان های حجیم و نیمه حجیم در کشور وجود دارد. که این اقدام تفاوت فاحش قیمت نان‌های سنتی و صنعتی و فانتزی را به همراه خواهد داشت و ادامه کار دشوار می‌شود.

وی افزود: با توجه به تفاوت قیمتی زیاد بین آرد واحدهای صنفی تولید کننده نان‌های سنتی و صنعتی و فانتزی، مطمئناً میزان قاچاق آرد از واحدهای سنتی به دیگر واحدها افزایش می‌یابد. قیمت گندم مورد استفاده آرد نان‌های سنتی 665 تومان و اما گندم صنف و صنعت 12500 تومان تعیین شده است.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: برای 6 قلم نان پر مصرف مانند نان باگت، ساندویچی، همبرگر، بروکن و بربری قیمت مصوب وجود دارد. قیمت این نان‌ها در سازمان حمایت تعیین می‌شد که بعد از آزادسازی قیمت آرد، حداقل 100 درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

مطالعه کنید !
آغاز خرید گندم صنعتی با نرخ 12000 تومان

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر