چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشنوع بودجه ریزی در کشور به تورم دامن می‌‌زند نه افزایش حقوق...

نوع بودجه ریزی در کشور به تورم دامن می‌‌زند نه افزایش حقوق کارگران!

معاون دبیر کل خانه کارگر گفت: نوع بودجه ریزی در کشور باعث تورم می‌شود و افزایش دستمزد و حقوق کارگران‌ تحریک کننده تورم نیست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حسن صادقی یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ همزمان با روز جهانی کارو کارگر در گردهمایی بزرگ کارگران و بازنشستگان شهرستان ساوه که در خانه کارگر برگزار شد، اظهار کرد: روز جهانی کارگر در واقع روز بزرگداشت مقام و منزلت انسان‌هایی است که جان خود را برای احقاق حق فدا کردند.

وی در ادامه دستاورد روز جهانی کارگر را اکتسابی کردن حق طلبی و کسب حقوق تضعیف شده دانست و افزود: بسیاری از مطالبات جامعه کارگری با اینکه بارها بیان شده ترتیب اثری داده نشده است و باید این مطالبات را شنید و چاره‌ای برایشان اندیشید.

وی با اشاره به اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص ارتباط افزایش نرخ تورم با افزایش حقوق و دستمزد کارگران افزود: رفتارهای تحریک‌آمیز در بازار قطعا در افزایش نرخ تورم تأثیر می‌گذارد اما این طور نیست که افزایش نسبی حقوق کارگران باعث افزایش نرخ تورم شود.

صادقی در خصوص علل افزایش نرخ تورم در کشور گفت: معضلات کشور ریشه در اقتصاد کلان دارد و در اقتصاد خرد نیست، بنابراین سیاست گذاری نادرست در اقتصاد کلان موجب افزایش نرخ تورم می شود.

وی نوع بودجه ریزی در کشور را عامل تحریک تورم دانست و افزود:  بودجه ریزی ناصحیح در کشور بار تورمی همراه با توهم را در دل خود حرکت می‌دهد و وقتی بودجه  وارد مجلس می‌شود مانند گوشت قربانی قطعه قطعه شده و تورم زایی از همان ابتدا با تصمیم گیری نادرست  کلید می‌خورد.

مطالعه کنید !
برای رهایی از تورم باید اقتصاد درمان شود

معاون دبیر کل خانه کارگر کشور افزود: مواردی نظیر استقراض بی محابا از بانک مرکزی و چاپ پول بدون پشتوانه از دیگر عوامل افزایش نرخ تورم هستند نه افزایش حقوق و دستمزد کارگران. نباید مزد کارگران را به عنوان عامل گرانی‌های اخیر عنوان کرد و نباید به این سیاست نخ نما شده برخی نمایندگان مجلس توجه کرد و تن داد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه کارگری و توده کارگران در شرایط فقر اقتصادی به سر می‌برند، گفت: در رفتار  و وضع قانون در مجلس شورای اسلامی باید به گونه‌ای باشد که آرامش را به کارگران هدیه دهد نه اینکه با اظهارات نسنجیده استرس و نگرانی را به کارگران وارد کرد.

صادقی خطاب به افرادی که در صدد کاهش دستمزد کارگران هستند، گفت: فکر بازنگری حقوق و دستمزد را از سر خود بیرون کنید و یقین بدانید هرگونه دست بردن برای کاهش دستمزد و حقوق کارگران یعنی برپاکردن آشوب و تحریک ۴۲ میلیون خانواده کارگری. انتظار داریم دولت و مجلس انقلابی مانع از هرگونه دست بردن در دستمزد شده و اجازه ندهند حقوقی که براساس نرخ تورم پایان سال گذشته و نه امسال تصویب شده، تغییر یابد.

وی تصریح کرد: کارگران متعهدترین و مسئولیت پذیرترین افراد در نظام اسلامی هستند. نباید به این قشر شریف و زحمتکش ظلم کرد و برای تضعیف آنان مخصوصا بازنشستگان کف‌بگیر که ۱۰ یا ۱۵ روز در ماه حقوق می‌گیرند تصمیم گیری کرد. کارگران و بازنشستگان همواره مشکلات اقتصادی و غصه‌های نداری را تحمل می‌کنند چرا که مدافع انقلاب و نظام و رهبری هستند.

 

مطالعه کنید !
عدم تمکین بانک ها از بخشنامه های ابلاغی وام ازدواج
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر