چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشکمبود روغن خوراکی در بازار

کمبود روغن خوراکی در بازار

رصد بازار کالاهای خوراکی نشان می‌دهد که روغن خوراکی در فروشگاه‌های بزرگ و کوچک و خرده فروشی‌ها نایاب است. در خیلی از فروشگاه‌ها قفسه مربوط به روغن کاملاً خالی است.

به گزارش 9 صبح؛ چند روزی است که شاهد کمبود روغن خوراکی در فروشگاه‌های بزرگ و همچنین واحد‌های صنفی هستیم. کمبود روغن خوراکی تنها مختص به یک استان نیست. علاوه بر تهران، شهروندان برخی استان‌ها نیز از کمبود عرضه روغن و نبود آن خبر داده‌اند.

در حال حاضر تنها فروشگاه‌ها می‌توانید روغن ذرت یا روغن جامد ۵ کیلویی تهیه کنید که البته تعداد آن‌ها هم زیاد نیست. البته قیمت روغن ذرت ۱.۸ لیتری ۱۸۰ هزار تومان است که خیلی از افراد توان خرید آن را ندارند.

به گفته مدیران فروشگاه‌های بزرگ، ظاهراً در روز‌های آینده روغن وارد بازار می‌شود و شرایط توزیع دوباره به روز‌های قبل برگردد. گفته می‌شود، به دلیل جنگ روسیه و اوکراین، توزیع روغن آفتابگردان در جهان در شرایط بحرانی قرار دارد.

امیرهوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، درباره تاثیر بحران اوکراین بر بازار روغن گفت: جنگ روسیه و اوکراین در تمام دنیا تاثیر خود را گذاشت. چراکه اوکراین یکی از تامین کنندگان عمده روغن آفتاب‌گردان بود. او افزود: این جنگ باعث افزایش قیمت جهانی و کم شدن میزان تجارت روغن شد.

طبق بررسی‌ها نشان می‌دهد تامین حدود ۸۰ درصد از روغن آفتابگردان جهان را روسیه و اوکراین برعهده داشتند. در جدول زیر قیمت انواع روغن خوراکی با برند‌های مختلف گردآوری شده است. گفتنی است قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است.

روغن خوراکی

مطالعه کنید !
رکورد واردات روغن خام به بندر کاسپین در فروردین ماه شکسته شد
منبع9 صبح
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر