دوشنبه, مهر 11, 1401
24.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشانجام قرعه کشی توسط ایران خودرو ممنوع شد

انجام قرعه کشی توسط ایران خودرو ممنوع شد

طبق اعلام وزیر صمت انجام هرگونه قرعه‌کشی توسط ایران خودرو ممنوع خواهد بود.

به گزارش کاماپرس، سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صمت دولت سیدابراهیم رئیسی اوایل زمستان سال گذشته وعده توقف قرعه کشی خودرو از سال 1401 را داده بود. وی در روز عید فطر به خودروسازان دستور داد که از این پس فقط در سامانه مخصوص سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، محصولات خود را به فروش برسانند.

وزارت صمت هدف از این تصمیم را افزایش رضایت‌مندی مردم، ایجاد شفافیت و عرضه عادلانه‌تر همه خودروهای تولیدی دانست. به این ترتیب ظاهراً مرحله جدید قرعه‌کشی ایران‌خودرو، آخرین باری است که این خودروساز اقدام به فروش مستقیم و مستقل محصولاتش می‌کند.

12 هزار نفر به دنبال یک خودرو

ایران خودرو در حالی با ممنوعیت قرعه‌کشی مواجه شد که در دوره قبل قرعه‌کشی محصولاتش چهار میلیون و ۷۹۴ هزار و ۱۶۶ نفر برای خرید ۴۰۰۰ خودرو شرکت کردند. در این قرعه کشی که اوایل اردیبهشت‌ماه برگزار شد، شانس برنده شدن هر نفر ١ به ۱۲۴۳ برآورده شده است.

در مرحله قبلی قرعه کشی، یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۰۹ نفر برای 1500 دستگاه پژو پارس XU۷P و دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹۱ نفر برای 1500 دستگاه پارس  tu۵ ثبت‌نام کردند. ۴۸۴ هزار و ۳۶۷ نفر نیز برای 500 دستگاه راناپلاس پانوراما و ۱۷۷ هزار و ۳۹۹ نفر برای 500 دستگاه راناپلاس درخواست دادند. براین اساس شانس برنده شدن برای خودرو پژو پارس  XU۷P  یک به ۱۰۶۱، برای پارس  tu۵ یک به ۱۶۹۳، برای راناپلاس پانوراما یک به ۹۶۸ و برای راناپلاس یک به ۳۴۵ بوده است.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر