شنبه, اردیبهشت 31, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشساماندهی وضعیت زباله سراوان

ساماندهی وضعیت زباله سراوان

نماینده رشت و خمام در مجلس حل معضل زباله سراوان را دغدغه همه مسئولان دانست و گفت: تیم مستندساز مجلس شورای اسلامی از این منطقه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا احمدی عصر چهارشنبه در گفتگو با رسانه‌ها گفت: سخنرانی‌های متعددی در مجلس شورای اسلامی در مورد ساماندهی وضعیت زباله سراوان انجام شد و به رئیس جمهوری سابق و جدید و همچنین وزرای کشور تذکرات لازم داده شده است.

وی با بیان اینکه حل معضل سراوان اولویت و دغدغه اصلی است، افزود: در این مدت بازدیدهای مختلفی توسط مسئولان کشور، اعضای کارگروه‌های مجلس و چندین شرکت از سراسر کشور از این منطقه صورت گرفته است.

نماینده رشت و خمام در مجلس گفت: حضور گروه مستندسازی مجلس شورای اسلامی در محل دفن زباله سراوان به دستور رئیس مجلس انجام پذیرفت. به دنبال راهکاری فوری برای حل این معضل هستیم.

وی با بیان اینکه بهسازی محل زباله سراوان در اولویت قرار دارد، اضافه کرد: تلاش می‌شود تا در کنار این، اقدامات مناسب برای افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی رشت نیز انجام گیرد.

احمدی اشاره‌ای هم به واریز ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه از سوی رئیس جمهوری برای ساماندهی وضعیت پسماند زباله سراوان در روزهای گذشته داشت و افزود: در حال انجام پیگیری‌های لازم برای احداث زباله سوز هستیم.

وی در ادامه به خروج شیرابه‌های ناشی از زباله‌های دپوی شده در منطقه سراوان اشاره و تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش بیماری‌های پوستی و عفونی در سال‌های اخیر، ورود این شیرابه‌ها به سفره‌های زیر زمینی و رودخانه گیلان بوده است. نماینده رشت و خمام در مجلس تأکید کرد: حل معضل زباله سراوان به همت همه مسئولان و نمایندگان استان گیلان نیاز دارد.

مطالعه کنید !
زمان واریز یارانه ۶۰۰ هزار تومانی

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر