شنبه, اردیبهشت 31, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشژنرال سلبریتی نیستم و برای رئیس سازمان استاندارد متاسفم

ژنرال سلبریتی نیستم و برای رئیس سازمان استاندارد متاسفم

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: من ژنرال سلبریتی نیستم. استاندارد باید از مردم عذرخواهی کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری برنا سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا به صحبت‌های دکتر مهدی اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد واکنش نشان داد و گفت: من ژنرال سلبریتی نیستم و برای رئیس سازمان استاندارد متاسفم که از چنین عناوینی استفاده می‌کند.

پیش از این اسلام پناه رئیس سازمان استاندارد در یک برنامه تلویزیونی به انتقاد از پلیس راهور پرداخت و گفته بود: ژنرال‌های سلبریتی باید به وظایف قانونی خود عمل کرده و شان پلیس را با مصاحبه‌های جنجالی خراب نکند.

سردار هادیان فر ضمن انتقاد از نحوه صحبت کردن رئیس سازمان استاندارد افزود: ما اصلا در کشور ژنرال سلبریتی نداریم؛ ما سربازیم و به سربازی ولایت افتخار می‌کنیم. به همین خاطر به ایشان می‌گویم در ایران چنین کسی پیدا نمی‌کنند.

رئیس پلیس راهور در ادامه با انتقاد مجدد از کیفیت خودروهای ساخت داخل گفت: ما همچنان پیگیر کیفیت خودرو هستیم چون این وظیفه خدایی است و فردا باید در آن دنیا پاسخگو باشیم. ضمن اینکه افزایش کیفیت خودرو مطالبه مقام معظم هبری و شخص رییس جمهور است و از همه مهم‌تر پای جان و امنیت مردم در میان است.

سردار هادیانفر با طرح این سوال که وقتی در هر ساعت ۲ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند، خودروساز می‌تواند بگوید نقشی ندارد؟ افزود: تصادف هر روز اتفاق می‌افتد اما این دلیل نمی‌شود هر روز مردم هم بمیرند. کجای دنیا چنین اتفاقی می‌افتد که با هر تصادف کسی بمیرد؟ پراید الان به محض برخورد با هرشی ثابت یا متحرکی تلفات یا مجروح می‌دهد. برای همین من برای این ماشین از عنوان ارابه مرگ استفاده کردم.

مطالعه کنید !
سایت جدید ثبت نام خودرو معرفی شد

هادیانفر ادامه داد: ما نمی‌توانیم هر روز مچاله شدن خانواده‌هایمان و مرگشان را در ماشین ببینیم و سکوت کنیم. رئیس پلیس راهور در ادامه با خطاب قرار دادن رئیس استاندار گفت: برای ما جای تاسف است که رئیس سازمان استاندارد هنوز نرفته الیاژ باک خودرو را اندازه بگیرد. اما ایشان پاسخ بدهد که در تصادف بهبهان چرا ۴ خودرو اتش گرفتند؟ بگویند که در ۱۰ سال گذشته چگونه نظارت کردند که وضعیت خودروها این شد.

وی تصریح کرد: باید کیفیت ایمنی خودروها درست شود. ما هر ساعت ۲ کشته داریم و این موضوع قابل گذشت نیست. تصادف امر اجتناب ناپذیری است اما اینکه کسی داخل ماشین آتش بگیرد و از آهن پاره نتواند خارج شود فقط به غیراستاندارد بودن خودروها ربط دارد.

سردار هادیانفر در ادامه با حمایت مجدد از واردات خودرو گفت: تاکید ما بر وجود یک بازار رقابتی است. زیرا یکی از دلایل اصلی کاهش آمار کشته‌های تصادفات رانندگی در سال ۸۵ از ۲۵هزار نفر به ۱۷ هزار، آزاد شدن واردات خودروی ایمن بود. چون همان موقع که واردات آزاد شد خودروسازها گرفتار شدند و رفتند آپشن‌های جدید مانند کیسه هوا و… به خودروهایشان اضافه کردند!

رئیس پلیس راهور همچنین با دعوت از رئیس سازمان استاندارد و خودروسازها برای عذرخواهی از مردم تاکید کرد: این افراد حتما عذرخواهی کنند و از همین فردا کیفیت و ایمنی خودروها را افزایش دهند.

 

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر