چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیکاهش عرضه ماکارونی به دلیل زیان تولیدکننده طبیعی بود

کاهش عرضه ماکارونی به دلیل زیان تولیدکننده طبیعی بود

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: “با افزایش قیمت گندم، کاهش عرضه ماکارونی در بازار، طبیعی بود، چراکه تولیدکننده با زیان تولید نخواهد کرد”. تولیدکنندگان به صورت مکتوب درباره عرضه کافی به شبکه توزیع اعلام آمادگی کرده‌اند. بنابراین از امروز و فردا مشکلی در عرضه ماکارونی در خرده‌فروشی‌ها نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: یارانه باید در جهت حمایت از مصرف‌کننده به مردم داده شود. اما برای رسیدن یارانه به جامعه هدفت باید برنامه‌ریزی درستی صورت گیرد. سیاست‌های دولت در اصلاح ساختار اقتصادی دولت، پرداخت یارانه به صورت مستقیم به مردم است.

وی درباره کمبود برخی اقلام مثل روغن و ماکارونی در بازار در روزهای اخیر، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را زیر نظر دارد؛ اما یک اتفاق طبیعی ممکن است در بازار بیفتد که وقتی استنباط عرضه‌کننده این باشد که فردا می‌تواند محصول خود را گران‌تر بفروشد، بخواهد احتکار کند.

تابش با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای سال قیمت گندم را از ۲۷۰۰ به ۱۲ هزار تومان افزایش داد، گفت: بنابراین تولیدکنندگان ماکارونی قادر به ادامه تولید با قیمت‌های قبلی نبودند و به همین دلیل در عرضه مشکلاتی به وجود آمد. اما حالا با اعلام قیمت‌های جدید و نامۀ روز گذشته تولیدکنندگان به شبکه توزیع و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، دیگر هیچ بهانه‌ای برای محدودیت عرضه وجود ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: با افزایش قیمت گندم، اتفاقاتی به وجود آمده در بازار، طبیعی بود؛ چراکه تولیدکننده با زیان تولید نخواهد کرد؛ اما با توجه به اعلام آمادگی مکتوب تولیدکنندگان به شبکه توزیع در روز گذشته، از امروز و فردا مشکل عرضه ماکارونی در خرده‌فروشی‌ها برطرف می‌شود.

مطالعه کنید !
افزایش قیمت جهانی گندم تحت تأثیر ممنوعیت صادرات هند

بر اساس این گزارش، در روزهای گذشته، پیش از اعلام قیمت جدید و با اعلام گمانه‌زنی از افزایش چشمگیر قیمت ماکارونی، برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای ماکارونی محدودیت فروش اعمال کردند.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر