چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشدو راه پیش پای دولت برای واردات خودرو

دو راه پیش پای دولت برای واردات خودرو

به گفته یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی دولت می‌تواند بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و همچنین قانون ساماندهی خودرو، واردات خودرو را هم بدون صادرات و هم در ازای صادرات خودرو یا قطعات مرتبط انجام دهد.

علی اکبر کریمی به ایسنا گفت: «واردات خودرو قرار است با مجور دولت انجام شود». در قانون بودجه ۱۴۰۱ مجوزی برای دولت در نظر گرفته شد تا دولت قادر به وارد کردن خودرو باشد. در این مجوز اشاره‌ای به واردات خودرو در قبال صادرات نشده است.

وی افزود: همچنین در ماده ۴ قانون ساماندهی خودرو که در مجمع تشخیص مصلحت نظام نهایی شده است، حکمی آمده که مجوز وارد کردن خودرو را در قبال صادرات خودرو یا قطعات صادر کرده است. بنابراین الان دولت می‌تواند از دو راه یعنی هم بدون صادرات و هم در ازای صادرات خودرو یا قطعات مربوط به خودرو برای واردات خودرو اقدام کند.

منع قانونی برای واردات خودرو وجود ندارد

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون برای وارد کردن خودرو به لحاظ قانونی منعی وجود نداشت. تنها مانع موجود مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در سال ۱۳۹۷ بود که به دلیل تنگناهای ارزی طی چند مرحله واردات ۲۴۰۰ قلم کالا از جمله خودرو ممنوع اعلام شد که مجلس با ورود به این مساله، دو مسیر را برای وارد کردن خودرو تعیین کرد.

 

مطالعه کنید !
ساماندهی وضعیت زباله سراوان
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر