چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیکاهش اندک قیمت های جهانی مواد غذایی

کاهش اندک قیمت های جهانی مواد غذایی

طبق اعلام سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد، قیمت‌های جهانی مواد غذایی در ماه آوریل، اندکی کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) اعلام کرد، قیمت‌های جهانی مواد غذایی، یک ماه پس از رسیدن به سطح رکورد جدید در بحران درگیری روسیه و اوکراین، در ماه آوریل اندکی کاهش یافت.

شاخص قیمت مواد غذایی فائو در ماه آوریل به طور متوسط ۱۵۸.۵ واحد بود که ۰.۸ درصد نسبت به بالاترین رکورد در ماه مارس کاهش داشت. شاخص ماهانه قیمت مواد غذایی منتشر شده توسط آژانس مستقر در رم، در دو شاخص از پنج زیر شاخص کاهش “متوسط” نشان داد که در نتیجه باعث کاهش شاخص عمومی قیمت مواد غذایی شده است.

در میان شاخص‌های فرعی، قیمت غلات ۰.۴ درصد کاهش یافت که بیشتر به دلیل افزایش صادرات ذرت از آمریکای جنوبی بود. اما بحران اوکراین و مشکلات عرضه از سوی ایالات متحده، قیمت گندم را همچنان بالا نگه داشته است. به گزارش “فائو”، قیمت برنج به دلیل افزایش تقاضا در آسیا و حاکم بودن آب و هوای بد در مناطق برنج‌کاری قاره آمریکا به افزایش خود ادامه داد.

قیمت روغن نباتی با افزایش عرضه در مناطق کلیدی برای پاسخگویی به تقاضا، ۵.۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد. قیمت لبنیات به دلیل کمبود عرضه در اروپا و اقیانوسیه ۰.۹ درصد افزایش یافت. قیمت گوشت ۲.۲ درصد افزایش داشته که ناشی از افزایش قیمت گوشت مرغ و گاو بود و قیمت شکر ۳.۳ درصد افزایش یافت.

شاخص قیمت مواد غذایی فائو بر اساس قیمت‌های جهانی برای ۲۳ دسته از کالاهای غذایی است که قیمت ۷۳ محصول مختلف در مقایسه با سال پایه را شامل می‌شود.

مطالعه کنید !
شفاف سازی وزیر صمت در مورد کالابرگ الکترونیک

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر