چهارشنبه, خرداد 4, 1401
16.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشنان سنتی سهمیه بندی نمی شود

نان سنتی سهمیه بندی نمی شود

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌گفت: حساب نان از سایر کالاها جدا است و برای تهیه نان سنتی در نانوایی‌ها همچنان آرد یارانه‌ای عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از صدا و سیما، هادی سبحانیان معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در گفتگو با برنامه میز اقتصاد عنوان کرد: قضیه نان متفاوت از سایر کالا‌ها است. آرد مورد نیاز برای تهیه نان سنتی همچنان با یارانه در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌گیرد.

وی گفت: سیاست دولت این است که قیمت نان سنتی نه تنها افزایش قیمتی نداشته باشد، بلکه با همان کیفیت، ۱۰ درصد ارزان‌تر به دست مردم برسد. نان سهمیه‌ای نخواهد شد و فقط آردی که تبدیل به نان می‌شود یارانه دریافت خواهد کرد تا جلوی قاچاق آرد گرفته شود.

سبحانیان ادامه داد: سیاست قطعی دولت این است که نه تنها هیچ گونه افزایشی در قیمت نان سنتی برای مصارف عمومی هموطنان در سراسر کشور اتفاق نیفتد بلکه مردم بتوانند در سال ۱۴۰۱ همان نان را با همان کیفیت، حتی ۱۰ درصد ارزانتر بخرند.

معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه اشاره‌ای هم به اجرای آزمایشی این طرح در استان زنجان داشت و گفت: برای حسن اجرای این طرح، اصناف مرتبط در استان‌ها، استانداری‌ها و وزارتخانه‌های جهاد و صمت ناظران خود را به کار خواهند گرفت تا طرح با حداکثر موفقیت به ثمر برسد.

 

مطالعه کنید !
افزایش قیمت نان در آمریکا
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر