سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشحذف ارز ترجیحی غلط و کاملاً اشتباه است

حذف ارز ترجیحی غلط و کاملاً اشتباه است

رئیس مجلس شورای اسلامی صحبت کردن با مردم را چاره حل بسیاری از مشکلات دانست و گفت: اصطلاح حذف ارز ترجیحی غلط و کاملاً اشتباه است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این نکته را مجدداً تاکید می‌کنم که هدف مجلس شورای اسلامی از تصویب قانون و هدف دولت در روش اجرای قانون، قطعاً حفظ و تضمین قدرت خرید مردم  در تهیه کالاهای اساسی معیشتی است. مردم از این موضوع مطمئن باشند و هرگز نگران نشوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اساس انقلاب و نظام و ولی نعمتان ما، مردم هستند و هیچکس از مردم محرم‌تر نبوده و هیچکس از آن‌ها پای کارتر برای کشور و انقلاب نیست. هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، مخصوصاً کارهایی که مستقیماً با زندگی آن‌ها ارتباط دارد را نباید به گونه‌ای خواسته و ناخواسته انجام دهیم که خدای ناکرده احساس کنند در یک موضوعی غافلگیر و شوکه شده‌اند.

وی ادامه داد: ما باید با مردم حرف بزنیم. تجربه نشان داده که صحبت با مردم، توجیه و قانع کردن و مشورت گرفتن از سوی نمایندگان مردم و همچنین دولتی که می‌خواهد کاری را اجرایی کند، می‌تواند کار را سهل الوصول کرده تا خیلی از مشکلات به وجود نیاید.

قالیباف اظهار داشت: حتماً باید در هنگام انجام هر کاری در بحث‌های اقتصادی و بازار، توجه کنیم که صنوف، افراد و شرکت‌های مختلف، تولیدکننده و توزیع کننده همگی در این کار نقش دارند. ارتباط و نظرخواهی می‌تواند به ما در انجام درست کار کمک کند. طبیعتاً صحبت کردن مسئولان اجرایی با مردم ضروری است و همانطور که رئیس جمهور اشاره کرد، همه باید مرتب با مردم صحبت کرده و ان شالله این کار را پیش خواهیم برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اصطلاح حذف ارز ترجیحی را غلط و کاملاً اشتباه دانست. ما برای کمک کردن به سفره مردم یک بخشی از انفال و درآمدهای دولت را مخصوصاً با اولویت محرومان و طبقات متوسط، به عنوان سیاست‌های جبرانی گذاشتیم. این سیاست جبرانی در گذشته در ابتدای زنجیره و مسیر تأمین نهاده‌ها بوده و هم اکنون این سیاست می‌خواهد در بخش مصرف کننده جبران شود. بنابراین در حقیقت روش را اصلاح می‌کنیم و در قانون نیز این روش را با تزریق نقدینگی اجازه ندادیم جبران شود، بلکه با تامین کالا و خرید کالا است. حتماً باید در سفره مردم آرامش ایجاد شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر