چهارشنبه, آذر 2, 1401
17.6 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشهفته آینده اولین فروش خودرو در «سامانه متمرکز»

هفته آینده اولین فروش خودرو در «سامانه متمرکز»

به گفته سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت، اولین فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه هفته آینده انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالله توکلی لاهیجانی در یک بخش خبری در مورد سامانه فروش یکپارچه خودرو، گفت: درخواست ما از خودروسازان این است که روی کسب و کار اصلی خود یعنی تولید خودرو متمرکز باشند و با مکانیسم عرضه شفاف در سامانه یکپارچه فروش، هرگونه شائبه‌ای را درباره بازارسازی‌های کاذب که در ذهن مردم ایجاد شده است را برطرف کنند.

سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت افزود: زیرساخت لازم برای عرضه خودرو در سامانه متمرکز فراهم شده است. وزارت صمت از خودروسازان خواسته به صورت شفاف توان عرضه خود را اعلام کنند تا بتوانیم در هفته آینده در سامانه متمرکز عرضه خودرو (سامانه یکپارچه فروش خودرو) عرضه شفاف انجام دهیم.

وی با بیان اینکه از هفته آینده اولین فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو را خواهیم داشت، بیان کرد: از مهم‌ترین مزایای سامانه یکپارچه فروش خودرو این است که خارج از توان تولید خودروساز، فروش صورت نمی‌گیرد تا جلوی ایجاد تعهدات فراتر از توان گرفته شود. بنابراین طبق همان تعدادی که مجوز فروش داده می‌شود، فروش فوری و پیش فروش انجام می‌گیرد و این یعنی شفافیت در عرضه خودروها!

توکلی لاهیجانی ادامه داد: خودروسازان بخش خصوصی نیز از طریق این سامانه خودروهای خود را عرضه خواهند کرد. در مورد خودروسازان بخش خصوصی شائبه‌ای وجود داشت که با ایجاد بازارهایی نسبت به فروش خودرو با قیمت‌های گزاف اقدام می‌کنند. برخی از غوغاسازی‌هایی که در روزهای اخیر اتفاق افتاده ناشی از همین مساله است.

وی بیان کرد: شفاف‌سازی ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد. اما وزارت صمت مطابق دستور رئیس جمهور این شفافیت را به نفع مصرف کننده واقعی انجام می‌دهد و باید خودروسازان در سال تولید دانش بنیان به کسب و کار اصلی خود که تولید خودرو است بپردازند.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر