سه شنبه, آذر 8, 1401
13.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیعدم تغییر در یارانه نان و دارو

عدم تغییر در یارانه نان و دارو

وزیر جهادکشاورزی گفت تا زمان آماده شدن زیرساخت‌های لازم برای اختصاص کالابرگ کالاهای اساسی، یارانه این اقلام به صورت نقدی به مردم داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جواد ساداتی نژاد در گفتگو با بخش خبری ۲۱ سیما، درباره زمان توزیع کالابرگ برای اقلام اساسی اظهار داشت: طبق قانون باید به سمت کالابرگ برویم، اما اکنون زیرساخت‌های لازم برای این کار مهیا نیست و فعلاً واریز نقدی یارانه‌ها انجام می‌شود. وی فراهم کردن زیرساخت‌های توزیع کالابرگ الکترونیک را زمان‌بر دانست و گفت: به محض آماده شدن زیرساخت‌ها، بر اساس قانون عمل می‌کنیم.

ساداتی نژاد درباره لزوم هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: عواملی مانند دستمزدها، تورم، افزایش بهای انرژی و خشکسالی که کمبود جهانی مواد غذایی را در پی داشته، باعث افزایش قیمت‌ها شده و اخیراً نیز بحران اوکراین به آن دامن زده است.

وی با بیان اینکه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها موضوع مهم موردنظر مجلس و دولت است و باید اجرا شود، به برخی از آسیب‌های ارز ترجیحی اشاره کرد و افزود: حذف این نوع اختصاص ارز یک اصلاح بزرگ اقتصادی است که دولت‌ها باید نسبت به انجام آن اقدام می‌کردند و دولت سیزدهم این کار را اصلاحی به سود مردم می‌داند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به مردم اطمینان میدهیم که دولت مبلغ جبرانی مورد نیاز را قبل از حذف این ارز، به حساب مردم واریز می‌کند. ساداتی نژاد از مردم خواست نگران این موضوع نباشند و افزود: دو ماه قبل از اجرای این طرح، به منظور افزایش قدرت خرید مردم، واریز نقدی یارانه آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: یارانه نان و دارو تغییر نمی‌کند و در مورد آرد صنف و صنعت نیز مبلغ جبرانی واریز خواهد شد. وزیر جهاد کشاورزی تعیین مهلت بازپرداخت ۳ ماهه برای هزینه گندم بخش صنف و صنعت را از اقدامات دولت برای کمک به این بخش خواند. ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه یارانه‌ها حذف نمی‌شود، تصریح کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح، عدالت در حوزه یارانه‌هاست و از کالاها به افراد منتقل می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر