دوشنبه, آذر 7, 1401
13.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشقانون مالیات بر عایدی سرمایه/خرید و فروش خودرو و مسکن مشمول مالیات...

قانون مالیات بر عایدی سرمایه/خرید و فروش خودرو و مسکن مشمول مالیات می شود

بر اساس اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی، هر گونه خرید و فروش کالای سرمایه‌ای با هدف انتفاع از افزایش قیمت و درآمد حاصل از آن، مشمول مالیات خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، داود منظور اقدامات انجام شده برای تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس و دولت را تشریح کرد و گفت: مالیات ستانی از پدیده سوداگری، یک مطالبه عمومی است. در صورت تصویب این قانون، هر کس که کالای سرمایه‌ای را با هدف انتفاع از افزایش قیمت و درآمد حاصل از آن خرید و فروش کند، باید مالیات بپردازد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: با تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه، چهار حوزه اساسی مسکن، طلا، ارز و خودرو مشمول مالیات بر سوداگری خواهد شد. برای اجرای اصولی این قانون، باید زیرساخت‌های اطلاعاتی لازم تأمین شود تا نظام مالیاتی بداند یک کالای سرمایه‌ای با چه قیمتی خریداری و به فروش رسیده و از محل تفاوت قیمت، مالیات گرفته شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان را یکی از مهمترین اقدامات در جهت مالیات ستانی هوشمند عنوان کرد و افزود: اجرای این قانون، نظام مالیاتی را متحول می‌کند. با افزایش شفافیت اقتصادی، سازمان امور مالیاتی قادر به رصد کردن جریان داده و اطلاعات مربوط به فعالیت‌های اقتصادی است. در نتیجه با اشراف اطلاعاتی و وصول هوشمند مطالبات، از فرار مالیاتی جلوگیری خواهد کرد.

در حال حاضر مراحل رسیدگی قانون مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به اتمام رسیده است. داود منظور اظهار امیدواری کرد قانون مالیات بر عایدی سرمایه هرچه زودتر در صحن علنی مجلس به تصویب برسد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر