سه شنبه, آذر 8, 1401
13.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهپرداخت وام ودیعه مسکن به ۸۰۰ هزار مستأجر

پرداخت وام ودیعه مسکن به ۸۰۰ هزار مستأجر

بر اساس اعلام معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی احتمالاً ۸۰۰ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن متقاضی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سحابی معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی در گفت وگو با خبر شبکه یک سیما درباره تسهیلات ودیعه مسکن اظهار کرد: در جلسه ۶ اردیبهشت شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تعیین کرد. بنابراین به ترتیب ۶۰، ۴۵ و ۳۵ میلیون تومان برای تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: نرخ سود این تسهیلات طبق نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود که در حال حاضر ۱۸ درصد با دوره بازپرداخت حداکثر ۵ سال است.

این مقام مسئول در بانک مرکزی یادآور شد: سامانه مخصوصی برای ثبت نام این تسهیلات در نظر گرفته شده است. طی چند روز آتی همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی نحوه ثبت نام در این سامانهه را اعلام خواهند کرد؛ متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باید اجاره نامه خود را در این سامانه بارگذاری کنند.

وی تأکید کرد: تنها اجاره نامه‌های دارای کد رهگیری از متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن پذیرفته می‌شود و اجاره نامه دستی قابل قبول نیست؛ همچنین مالکیت متقاضیان هم بررسی می‌شود که ملکی به نامشان نباشد.

سحابی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم ۸۰۰ هزار مستأجر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باشند؛ متقاضیان ابتدا باید اجاره نامه رسمی دارای کد رهگیری داشته باشند، همچنین ملکی به اسم آن‌ها نباشد و تسهیلات فعال مسکن در شبکه بانکی نداشته باشند. وی خاطرنشان کرد: جزئیات دیگر شرایط، سامانه ثبت نام و همچنین نحوه معرفی به بانک عامل طی چند روز آینده از سوی وزارت راه و شهرسازی تشریح خواهد شد.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: ۲۰ بانک را به عنوان بانک عامل برای اعطای تسهیلات در نظر گرفته‌ایم. افراد انتخاب شده از سوی وزارت راه و شهرسازی باید با اصل شناسنامه، اجاره نامه و دیگر مدارک هویتی به بانک‌های عامل مراجعه کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر