سه شنبه, آذر 8, 1401
13.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشقیام دولت علیه دامداران با آزاد کردن واردات گوشت

قیام دولت علیه دامداران با آزاد کردن واردات گوشت

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: کشتار دام مولد ضربه‌ زدن به ذخایر استراتژیک کشور و دامداران است و واردات گوشت در این شرایط به معنای یارانه دادن به دامداران خارجی است.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت مجلس در تذکری شفاهی گفت: عدم برابری و تأمین نهاده‌های دامی و قیمت تمام شده آن که گوشت و شیر باشد، کمر دامدار را می‌شکند. دامداران برای رساندن صدایشان به دیگران رسانه‌ای در اختیار ندارند.

وی تصریح کرد: حجم بی‌تدبیری‌ها درباره شرایط دامداران از دولت گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد. به طوری که مجبور می‌شوند جنین را از شکم دام آبستن در بیاورند و بکشند. نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر در مدت ۸۰ روز یک دام به اندازه ارزش خودش هزینه دارد و این مسئله به هرگز برای دامداران ما به صرفه نخواهد بود. با کشتار دام مولد علاوه بر کاهش ذخایر استراتژیک کشور، ضربه‌ای جدی به دامداران وارد می‌آید.

نیک‌بین تأکید کرد: آزاد شدن واردات گوشت همزمان با کشتار دام به معنای دادن یارانه به دامداران خارجی و قیام دولت علیه دامداران است. نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: اما از طرف دیگر برای حمایت از تولید خودروهای داخلی، با واردات خودرو مخالفت‌های جدی می‌شود؛ در حالی که خودرو یک کالای اساسی نیست. پس چرا در زمینه واردات گوشت، چنین برخوردی صورت نمی‌گیرد، در شرایطی که در داخل نیز تولید گوشت داریم.

وی همچنین با انتقاد از اینکه هدفمندی یارانه‌ها و اقدام در زمینه ارز ترجیحی از آرد و نان آغاز شده است، اظهار کرد: نئولیبرال‌ها کسانی هستند که می‌خواهند نان و حال مردم را بگیرند و به دنبال آزادسازی همه قیمت‌ها هستند. دولت نباید اجازه بدهد نئولیبرال‌ها وضعیت را به دست بگیرند و نان مردم را آجر کنند.

نیک‌بین خاطرنشان کرد: سؤال این است که در چنین شرایطی چرا واردات خودرو ممنوع اعلام می‌شود. اگر دو شرکت تولیدکننده خودرو تعطیل شود و فقط مابه‌التفاوت قیمت مصرفی بنزین به آن‌ها پرداخت شود، شرایط مذکور قابل اصلاح و حل خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر