سه شنبه, آذر 8, 1401
13.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتبهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری های معدنی

بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری های معدنی

معاون وزیر صمت، گلوگاه تحریمی حوزه معادن را انتقال فناوری به کشور عنوان کرد و خبر از آغاز استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری‌های معدنی داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا محتشمی‌پور اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان حوزه فناوری‌های معدنی باید در مسیر تأمین نیازهای کشور در این زمینه گام بردارند.

معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت افزود: البته برای ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه معدن تقاضای زیادی وجود دارد و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری‌های معدنی شروع شده است.

وی افزود: کار مشترکی در این حوزه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شده است. رویداد نزدیک اینوتکس، رویداد مهم علمی و فناوری کشورمان است و سعی داریم شرکت‌های معدنی را در رویداد شرکت دهیم.

وجود ظرفیت بازسازی ماشین‌آلات معدنی در کشور

معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت به وجود ظرفیت بازسازی ماشین‌آلات معدنی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: شرکت‌های توانمندی داریم که قادر به انجام این کار با استفاده از نیروی انسانی مجرب هستند. البته برخی ماشین‌آلات معدنی نیز به علت نداشتن صرفه اقتصادی یا قدیمی بودن ممکن است ظرفیت بازسازی نداشته باشند.

وی تصریح‌کرد: حدود ۱۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی، بالای ۲۰ سال و پنج‌هزار دستگاه از این ماشین‌آلات نیز بالای ۳۰ سال سن دارند و ظرفیت خوبی برای بازسازی ماشین‌آلات پیش روی شرکت‌های توانمند وجود دارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر