پنجشنبه, آذر 3, 1401
14.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتوضیح وزیر کار درباره نحوه تعیین دهک‌ خانواده ها

توضیح وزیر کار درباره نحوه تعیین دهک‌ خانواده ها

در پاسخ به ابهامات مردم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره معیارهای تعیین دهک‌ خانواده‌ها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش تحریریه، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای تعیین دهک‌ها مواردی نظیر درآمدهای ثابت افراد، گردش حساب بانکی آن‌ها، درآمدهایی که از طریق خزانه برای آن‌ها واریز می‌شود و برخی دارایی‌های جاری در نظر گرفته می‌شود. گفتی است که دارایی‌هایی مانند ملک و ساختمان افراد در این روند تأثیرگذار نبوده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: عمده درآمدهایی که جاری محسوب می‌شوند در فرمولی با ضرایب مشخص قرار می‌گیرند و دهک تعیین می‌شود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم در پاسخ به این پرسش که دارایی‌هایی مانند زمین و باغ در تعیین دهک‌ها در نظر گرفته نمی‌شود؟ توضیح داد: به عموم مردم برای یارانه عدد مشخصی پرداخت می‌شود و به فقرا و محرومان عددی بیشتر. این عموم مردم یعنی همه مردم عادی که مسکن دارند، خودرو دارند یا ندارند، کارمند یا بازاری هستند، درآمدهای متفاوتی دارند و… در واقع به همه این افراد مبلغ 300 هزار تومان پرداخت می‌شود و برای افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی و دهک‌‎های پایین درآمدی هستند، 400 هزار واریز می‌شود.

عبدالملکی افزود: برای محاسبه دهک‌ها از فرمول نسبتا پیچیده‌ای استفاده می‌شود که سال‌ها روی آن کار شده است. وی درباره اینکه آیا ممکن است بانک اطلاعاتی افراد به روز شود، گفت: این اطلاعات به صورت دائم در حال به روزرسانی است. به این معنا که اطلاعات امروز فرد با روز گذشته متفاوت است اما این اطلاعات چون در دوره‌ای 5 ساله تحلیل می‌شود، عملا در اطلاعات جدید تغییر خاصی ایجاد نمی‌کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر