شنبه, اردیبهشت 31, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریکالا و مواد اولیه به مقدار کافی در کشور وجود دارد

کالا و مواد اولیه به مقدار کافی در کشور وجود دارد

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت در روند تخصیص یارانه‌ها مشکلی از نظر ذخایر کالا و مواد اولیه در کشور نداریم.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدرضا فاطمی‌امین» در حاشیه نشست مشترک وزرای صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری، این طرح بزرگ اقتصادی و اصلاح پرداخت یارانه‌ها را به نفع مردم دانست و بیان‌داشت: یارانه‌ها به به جای اینکه به ابتدای زنجیره (واردکنندگان) پرداخت شود، به انتهای زنجیره و مردم تعلق می‌گیرد که این موضوع در کارآمدی و بهینه‌سازی تولید مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به انجام مطالعات و جلسات تخصصی در اجرای طرح، تصریح کرد: از نظر تأمین مواد اولیه و محصولات نهایی هرگز جای نگرانی نیست و به‌اندازه کافی ذخایر کالایی (شامل لبنیات و کالاهایی مانند مرغ و تخم‌مرغ و روغن) وجود دارد. اما مهم کنترل التهاب و نگرانی در بازار در روزهای اجرای طرح است.

آرامش مردم و همراهی شبکه توزیع کالا مهم است

وزیر صمت از مصرف‌کنندگان و مردم خواست که آرامش خود را حفظ کنند. وی افزود: برای اجرای بهتر و بدون مشکل طرح به کمک نظام توزیع (شرکت‌های پخش، بنکداران و فروشگاه‌ها و غیره) هم نیاز داریم.

فاطمی‌امین با اشاره به همکاری‌های بین بخشی در سطح دولت در اجرای طرح، تاکید کرد: با همراهی مردم و کاهش خریدهای هیجانی، التهابات روزهای نخست اجرای طرح نیز مدیریت و کنترل خواهد شد.

رفع مشکل کمبود ماکارونی

وی رفع مشکل کمبود ماکارونی در تهران و بسیاری از شهرها را نمونه‌ای از مدیریت این روزها دانست و گفت: همان‌گونه که اشاره شد در تأمین مواد اولیه و تولید مشکلی نداریم. شاید کالارسانی و توزیع دچار اشکال شود که آن‌هم با همراهی مردم قابل حل خواهد بود.

مطالعه کنید !
یارانه نقدی چه زمانی قطع خواهد شد؟
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر